.
П`ятниця, 24.11.2017, 22:04 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 3123»
Форум » Спілкування на різні теми » Різне » Газові перипетії.
Газові перипетії.
AdminДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:06 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Награды: 6
Статус: Offline
Все про газ.

Your success depends on you! ​

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:06 | Сообщение # 2
Генерал-полковник
Награды: 5

Якщо вже "исключают"....
"Если нельзя, но очень хочется, то можно"(Здається Шолом-Алейхем)

Переходжу на альтернативу помаленьку.....
Прикрепления: 5525999.jpg(33Kb)

luctbvДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 3
Сержант
Награды: 1
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Переходжу на альтернативу помаленьку.....

І не тільки ви... Вся країна повинна перейти. Із єхидною посмішкою потирають руки ті, хто не встиг, або не захотів викидати грубки кахельні. Це, звичайно стосується власних будинків. Десь чув, що влада повертатиме 20% при покупці котлів на альтернативних видах палива...

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 4
Генерал-полковник
Цитата luctbv ()
Вся країна повинна перейти

Не повинна. Якщо хтось заїкнеться, що мої перестарілі мама і тато повинні відключити газ і вернутися до вугілля(яке в п.... вугілля, де його взяти)- до дров- заткну морду, чим зможу.. Є достатньо молодших, енергійніших, грошовитіших- хай купляють букові заготовки паркету(стикнувся з таким), замовляють пірамідку під дрова "під ковку", гачок і шуфельку "під Людовіка".
А для таких, як мої- досить! Голод 33, голод 47, війна, і пенсія-на одного суддю 18 не стане!
Не чіпайте їх хоч тепер!!
Цитата luctbv ()
влада повертатиме 20% при покупці котлів
В мене гірше- викинув пальники з КЧМ-а і готово! А от чисто газовий котел треба купляти і ставити рядом- пильність наших газовиків завжди пробивається "не в ту степь". Я ж ту приставку газову ремонтую і настроюю сам, але "бумажки" нема! Перехід назад на газ чи знову на дрова- від сили 15 хв.

кивиДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 5
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
пильність наших газовиків завжди пробивається "не в ту степь"
Ой не кажіть!
 Років 5чи 6 тому ставив батькам водогрійну колонку. Як положено звернувся до РАЙГАЗУ . Попередньо було змінено план і схема в малюнках, відповідно до нормативів.Все підготував, підвів воду .вивів димохід і витяжкуі залишилось тільки врізка. Написав заяву і на підпис до начальника, щоб працівники райгазу виконали необхідні роботи(врізка відводу до колонки, від вже прокладеної труби в приміщені, з однієї сторони, і приварити різьбу для накручування крану з іншої. Це прямі зобовязання роботи  райгазу!) всі інші монтажні роботи роблю сам. Яке було моє здивування на відповідь начальника! Я навіть такого неміг собі придумати! Начальник прочитав заяву і каже, вон бачите в кутку сидить вуйко? підійдіть до нього і з ним вирішуйте питання по моєму зверненню. Добре підходжу. розповідаю так і так, він ліниво подивився на мене і каже, голосно так каже, якби у вас була обвязка будинку на опалення , а ще розвести опалення я би поїхав а так??? в мене є в дома купа роботи.Підвівся і каже, вже тепер начальникові:" ну я поїхав до дому, а то ще кукурудза не жата". Я в шоці!!! Як виявилось цей вуйко -зварювальник! Я до начальника а він тільки плечами пожав. Я йому а що мені робити? я ж знаю що такі роботи виконує тільки організація з відповідним дозволом. Він спокійно каже:" ось вам кілька номерів телефонів, звоніть домовляйтеся, а після виконання роботи прийдіть і оплатіть в касі РАЙГАЗУ 250 гривень(на той час) за нібито виконану нами роботу! Це взагалі був педєл моєму воображенію! І що? так і сталося .дозвонився з зврювальником, поїхав забрав агрегат балони шланги зварювальника зробили роботу і на все про все потратили ОДНУ ГОДИНУ!
 Інший випадок, також у батьків. Ставили конвектор.  так ці специ з райгазу чуть будинок не рознесли. Один спец закрив вхідного крана інший тим часом відкрив, а зварювальник не спішив приварювати відвід, коли в комнаті набралось газу він вирішив включити зварку, відбувся такий хлопок що я будучи на вулиці аж присів. Слава Богу все обійшлось. Ось такі в Бучацькому райгазі "спеціялісти" срати і їсти.

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

AdminДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 6
Генерал-майор
Я 10 років тому також переробляв газ: ставив конвектори, газову колонку... Так ще до сих пір згадую - часу на папери пішло уйма (дякуючи знайомому - пояснив, поміг). А майстрів із "газовні" не брав - довго чекати прийшлося би. Звернувся до інших, котрі мали "дозвіл" на виконання таких робіт.

Це звична "газова схема" у Бучачі..., а може і не тільки.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 7
Генерал-полковник
Перенесіть газові перипетії(повідомлення 48-49 і це) у іншу тему- я додам про свій "газовий анабазис"- це було "ходіння по муках", але час- найкращий лікар- тепер тільки усміхаюся.

AdminДата: П`ятниця, 03.10.2014, 14:07 | Сообщение # 8
Генерал-майор
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
тепер тільки усміхаюся
Бо знаєте що не прийдеться проходити через це знову. Не те що я...

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 05.10.2014, 22:22 | Сообщение # 9
Генерал-полковник
Цитата Admin ()
знаєте що не прийдеться проходити через це знову
Проходив ще двічі.
І, напевно ще прийдеться- сини ідуть моєю дорогою і спотикатимуться на тих же каменях.

Молодшому(він біля мене) досить часто приходиться повторювати- "Я хочу, щоб ти не повторював моїх помилок"

Додано (05.10.2014, 22:22)
---------------------------------------------
Сільська енергетика- ескіз 1

В доісторичні часи для тепла в домі треба було або йти до лісу зимою(і не інакше!) і в снігах на морозі чистити підлісок-топорняк «за половину», ретельно робити і сушити «пляцки» з коров’ячого гною з соломою,
складувати соняшниня, кукурудзяні качани, або бути інтелігентом чи мати такого квартиранта(вчителя, агронома, культпрацівника) з «топнормою», або- бути «ближче до начальства» колгоспного.

Необхідне пояснення- «топорняк» мав К.К.Д  400%! Перші сто гріли заготовача в лісі, другі- мене-розгрузити і скласти фіру ріща, треті- мене- нарубати наруччя товщиною від зап’ястя і до сірника, четверті- вже безпосередньо хату.

Правда, патріархальну ідилію порушував трохи газопровід«Дашава- Київ». Після пуску виявилося, що можна частину газу роздати по дорозі, оформивши це як турботу про добробут населення. З 1948 має газ Тернопіль(злі язики, правда, стверджують, що перші кілька сотень точок- вул. Франка і поряд мали газ ще «за Польщі»- генераторний. В мене язик не злий, але на вулиці «За Рудкою» газовий кран на вводі і крани перед грубками мали «басурманські» написи типу «Газовня Тарнопольска». Зрештою- електричні лічильники в старих приватних
«курниках» за залізничним вокзалом теж були розписані по-польськи.)

Це була ідилія «нової ери»! Біля нижнього кутка дверцят грубки чи кухні«акуратно"(молотком чи зубилом вибито кусок кахлі(щоб завести в грубку сороківку трубу з дірочками(«ежекторний змішувач»). До ЕЗ підходила від двох краників на стіні труба-двадцятка. ЕЗ закінчувався елементарним перевернутим цідилком,
тільки чавунним з товщиною стінки близько сантиметра.

Ритуал розпалювання- зминаєш чверть листа «Известий»,підпалюєш, підносиш до відкритих дверцят. Якщо тяга не погасила газету- другою рукою плавно відкриваєш кран, газ загорається. Можна пускати решту газети-
через кілька секунд вона вилетить з комина. На «За рудкою» гул грубки глушив все крім поїздів(вони їхали десь на 5м. вище комина за 30 метріввід нього) і ЗіСів з артполку(це був один з маршрутів виїзду). На Котовського-  хіба рев сирени хлібзаводу. Правда, на Кутковецькій в двоповерховому особнячку було «чудо техніки»- зроблений десь в РРФСР «газовий настінний котел»! По розміру- половина львівської газової колонки. З автоматикою! Це- 1972 рік!

Оце були часи! Я застав їх мало- «детство, отрочество,юность», але застав!

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 05.10.2014, 22:25

кивиДата: Неділя, 12.10.2014, 12:28 | Сообщение # 10
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Сільська енергетика- ескіз 1
Також не забувайте ,які будинки опалювались в ті часи. Одна.максимум дві кімнати, а до сволока добротний чоловяга міг собі гулю на чолі набити, віконечко тільки на полудне, а зараз все в поверхах вимірюють,  і то були пєци поставлені так ,щоб і кухенька була при нім, і опалювали і хліб пекли,і їжу готовили. В Переволоці я на такому пєці спав. Добре памятаю. Палили хворостом з або ходили чистили лісові просіки, а пізніше виписували в лісгоспі обрізки горбилів. Вуглям тільки в кухні і то в вевері пропалити,підігріти борщу.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 12.10.2014, 15:13 | Сообщение # 11
Генерал-полковник
Цитата киви ()
Також не забувайте
Дякую, КИВИ(от що таке переволоцькі!),пропустив!Комбінована варочно(основне)-пекарно- опалювальна(а ще спально-обігрівно-лікувальна)(та ще й з функцією термоса для води і їжі) піч(в Галичині я не зустрічав ще однієї функції- банної)- це чудо використання енергії палива!
Два рази в добу по оберемку дров і маєте комплекс послуг-
раз в тиждень спекти хліб
зварити, насмажити їсти
в коцьолку зігріти запас води і зберігати тепло до вечера
В братрурі тримати до вечера теплий борщ і кашу.
Тепло з кубашка йде під лежанку- на ній будуть спати господарі.
Під печі розігрівся- там будуть спати діти- навіть розкрившись вночі, простудитися неможливо.
Якщо перемерз,простудився- будь ласка в профілакторій- відкидай набік коци, кожухи і заривайся в жито, просо, льон- а з припічка хазяйка подасть горня настою з ягіднику, малини, свербивусу, липи.
Теперішніх дохторів би на курси сільської беззатратної медицини, а то в них ефективність лікування абсолютно визначається СУМОЮ, затраченою на лікування.
Цитата киви ()
Вуглям тільки в кухні

Не забудьте- ВУГІЛЛЯ в печі НЕ ПРОХОДИТЬ! Сосна і інші смолисто- дьогтеві теж!
На стриху в комині вудиться ШИНКА!
Кухня чи грубка- ОКРЕМО!

Побічно(навіяли спогади одного чекіста)- Див http://pidzamochok.at.ua/forum/2-57-1653-16-1413114793

кивиДата: Неділя, 12.10.2014, 19:40 | Сообщение # 12
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Не забудьте- ВУГІЛЛЯ в печі НЕ ПРОХОДИТЬ! Сосна і інші смолисто- дьогтеві теж!
Це не забувається . я й не писав що в пєцу вуглям палили biggrin . Тай ліси в нас  тоді були в основному грбові, бук і дуб. а хліба без ясеня не спечеш!

Додано (12.10.2014, 19:40)
---------------------------------------------
А саме головне в хаті був комин! Плетений з ліщини і обліплений глиною, в якому звичайно завжди висіла шинка icecream

Сообщение отредактировал киви - Неділя, 12.10.2014, 19:37

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 12.10.2014, 20:42 | Сообщение # 13
Генерал-полковник
Продовжую...
В стародавні- вже було вугілля на паливному складі, дрова налісоскладі- щось можна було одержати законно за ціною не дуже коефіцієнтною, ще щось можна було «достати, договоритися, хапнути».

Ні, звичайно проблеми були- виїхавши  за вугіллям, можна було повернутися черездобу, на лісоскладі одержати 2 складометри «карликової берези», але- вже легше.

Вже крутили носами- вугілля польське чи антрацит, дроватільки твердої породи.

«Найхитріші» вже «діставали» чи конструювали апаратуру дляспалювання «солярки»(ще стоїть на стриху- грубка розлізлася за тиждень, вонь невиносима, а коли дійшло до котла в новій хаті- ціна дизпалива вже
«кусалася»). Покійний тесть спробував інший «варіант»- в шафлику мокне в солярці 4 цеглини-шамотки, ще дві- горить у кухні і так по черзі. Тесть- тракторист, я- кручуся біля тракторів- можна терпіти. Теща, її мама і моя
благовірна витримали квадранс, вступилися до комірчини, далі до «великої» кімнати і через годину запитали з сіней- кропити пироги соляркою чи ми будемо самі мачати. По дорозі додому в автобусі благовірна пояснювала колежанкам, що я «професор» а не тракторист. В наступну суботу я взнав, що тесть загнав цеглу і шафлик разом з гарантією постачання солярки на цілу зиму за фляшку(цьмаги), баньку(тушонки), боханец(хліба) і головку(цибулі)( стандартна ціна у Більчі) ще у понеділок- умови ультиматуму були жорстокі.

В старій хаті(стандартна сільська хата з двох кімнат і сінейз комірчиною між ними 1928р., під бляхою, битою осколками і кулями, глинобитні стіни і фундамент типу «штири плитки під угли») палилося в кухні з грубкою.
Ізюминкою було вимітання сажі- старі повзуни в солярку і в каглу. Коли звук горіння досягав сили пилососа «Ракета» - таку ж порцію поглибше в кухню. Звук підсилювався до не дуже далекого літака, грубка починала двигтіти і- з сусіднього обійстя долинали прокльони сусідки- затятої польки- сажа(з вогнем) чомусь обов’язково опускалася на її подвір’ї. З 32 румбів вітер завжди дув на NNO  або NNO-NO, і- сусідка вивішувала випране шмаття.

А чистити приходилося десь 2 рази в місяць!Львівсько-волинське високопламенне-низькокурне(антрацит і «сємєчки» горіти відказувалися категорично)- давало сажі і шлаку в сумі рівно стільки, скільки важило само.

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 12.10.2014, 20:45

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 14.10.2014, 15:34 | Сообщение # 14
Генерал-полковник
Пропускаю будівельні перипетії( якщо когось зацікавлять-вставлю, накидав для історії "в назидание потомкам"), звичайно, не "Записки самашедшого", але своє.
Новітня історія починається з переселення в нову хату.

Боже! Оце благодать! Каша пригорає на газовій плиті в кухні,ховшні трясуть стелю у дитячій, а ми розкошуємо у своїй спальні!.

Рай тривав недовго- три місяці(стихійне лихо-осінь настала!)Труби по ціні ювелірних виробів, котел- як Роллс-Ройс! Але є Бог на світі! Майстри, які вели опалення в новому 40-квартирному по божій ціні дали труби, знайомий колгоспний бог віддав браковані батареї(служать вже(Тьфу!Тьфу!) тридцятий сезон «без проісшествій», хоч благовірна тлумиться по них постійно), КЧМ «впав з неба» по держціні( за сто грам- для мене горілка це удар молотком по голові- дві доби конав, але-«дєло требует»).
Все змонтовано, вугілля, дрова є, та- КОМИН!!! Майстри крутять носохвостами, тягнуть резину, ми з благовірною під одним одіялом не замерзнемо, та- два гунцвоти в хаті, а лічильник жорнує!
Черговий раз питаю співробітників за коминярем, і тут мій сантехнік каже- А у вас що- руки ліві ліктями наперед? Самі муруйте!

Гм. Обертаюся на стільці, беру «Справочник молодого печника», читаю. Спускаюся в кочегарку, відбираю доміно, кілька штук розрубую на половинки і «дев’ятки» і- "мурую"!
Приходжу додому, замішую розчин, заношу цеглу- мулярка йде! На третій вечір знімаю шифер, домуровую верх комина(сніг вже очі заліплює)- йдуть два майстри-
- Ми порадилися, в тебе біда, діти малі- до раня виженемо!
- Хлопці, мені вище вже не треба!
- То давай по сто грам за виклик!
Опускаюся, благовірна смажить яйця, а я розпалюю котел.
Майстри при стограмах розказують, як падають комини, що буде, коли канал неправильний, і т. д., а я легенько притискую благовірну спідницею до батареї.......
Майстри вилітають з хати на форсажі….
Майже рай!
Правда- бігати по драбині(котел в сутеринах, зате в покоях ні копотів ні сажів) щогодини- підкидати.
Рай настає, коли попадає під руки інструкція від котла-«закладіть розтопку, засипте вугілля, підпаліть і відрегулюйте піддувало».
Все! Приходжу ввечері додому, розпалюю «по папірі» і- гудбай до завтра до вечора!
Через рік- легкий шок. Львівсько- волинське цю інструкцію не визнає-і рихт! Шукаю інструкцію, читаю і роблю все ДОГОРИ НОГАМИ!  Вуглязнизу дрова згори!  Діє!
(Згідно закону Мерфі- Якщо вже перепробували все і нічого не виходить- ПРОЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ!)

Головний герой.
Прикрепления: 8088042.jpg(140Kb)

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Вівторок, 14.10.2014, 15:40

кивиДата: Середа, 15.10.2014, 08:52 | Сообщение # 15
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Місцеві шульги придумали автономний котел на твердому паливі,( Не булерон.) закладають все що горить, однієї закладки вистачає на 16 годин. 48м2 гараж опалює без проблем. Система працює не на згоранні палива а тлінні. Тільки ще не пробували підключати до парового.

Форум » Спілкування на різні теми » Різне » Газові перипетії.
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz