.
Понеділок, 25.09.2017, 06:24 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 2 з 3«123»
Форум » Спілкування на різні теми » Різне » Газові перипетії.
Газові перипетії.
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Середа, 15.10.2014, 09:01 | Сообщение # 16
Генерал-полковник
Награды: 5
Статус: Offline
Цитата киви ()
Не булерон.
Тоді Ви не знаєте, що таке котел двофазного горіння з організованими конвективними потоками(в просторіччі- БУЛЕР'ЯН)

кивиДата: Середа, 15.10.2014, 09:04 | Сообщение # 17
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
А з шамотками в солярці і форсункою з соляркою особисто прихдилось спілкуватись. Я незнаю яка у Вас система форсунки, а в нас вона була з насосом і манометром, при розпалюванні були незручності ,зато потому горить без проблем.

Прикрепления: 3522972.jpg(29Kb)

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Середа, 15.10.2014, 09:08 | Сообщение # 18
Генерал-полковник
Цитата киви ()
незнаю яка у Вас система форсунки,
"Дело не в цвете, а в чюжете"- факел полум'я б'є в одну пляму- локальний перегрів. Потужність завелика.

кивиДата: Середа, 15.10.2014, 09:27 | Сообщение # 19
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
(в просторіччі- БУЛЕР'ЯН)
Може БУЛЕРЯН може булерон, яка різниця в написанні? головне принцип дії одинаковий! Його на заводі Строммашина в Лисичанську на початку 90 виготовляли, працюва чисто на конвекції. Сучасний булерян дещо змінений конструктивно.

Додано (15.10.2014, 09:27)
---------------------------------------------

Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
факел полум'я б'є в одну пляму- локальний перегрів. Потужність завелика.
Для цього і поставлено крантик №2 на малюнку, щоб регулювати. І ще немаловажний фактор де Ви її приміните. Якщо в пічці з блятрм тоді останній швидко прогорить, ми використовували в кафельній грубці. Нагрівається швидко, факт, що аж по швах розходилась, але треба все робити з розумом. Тому користувались не постійно а кілька годин. В обовязки входило в 17-00 розпалити грубу нагріти приміщення і виключити. Максимум горіла вона кілька годин на добу.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Четвер, 16.10.2014, 22:11 | Сообщение # 20
Генерал-полковник
Та ні! В моєму комбайні факельне розпилення, автозапал, контроль температури,горіння і тяги. Тільки одна біда для мене -обмеження по мінімуму. В максимум- гати до 65 кіловат.

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Четвер, 16.10.2014, 22:13

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Четвер, 16.10.2014, 22:12 | Сообщение # 21
Генерал-полковник
Новітня історія закінчується-від газопровода «Уренгой-Помари- Ужгород»(Гусятин- Колиндяни- Товсте-Богородчани)- тягнуть вітку на Борщів!
На окраїні Борщова будують ГРП!
Газифікували першу вулицю!
Газифікують другу!
Створюють кілька кооперативів- народна будова!
Запустили першу кооперативну вітку!
Зібралася і наша вулиця.
Пшик.
Вулиця передпенсійно-пенсійна, я з сусідом вище- наймолодші.
Газу треба трьом.
Якби задурно та щоб після вводу не треба було убору замітати та підлогу мити- ще п’ятеро.

Сусід напроти(мій начальник, потім співробітник, потім кум-пронира, галатим і надриґа)- десь понипав і заспокоїв- щоб друга державна і перша кооперативна вітки працювали нормально- їх будуть закільцьовувати по нашому кусню вулиці.

Збираю труби, згони, крани, приставку, нормативні документи.
Вечірні віче обговорюють підведення до грубок, кухонь,п’єцків.

В один прекрасний день знайомий меліоратор своїм Кіровцем на трайлері везе еСа з гаком ззаду попри мене вниз.
Ага! Прикмета вірна!

Лірика.
Від 1980, коли я прибився до цього обійстя, капремонт на вулиці проводився тричі.
Це був перший- заставили(з криками-прокльонами) посунути плоти на метр-два, зробили тритвар(хідник) і заасфальтували досить грамотно дорогу.
Сусід-пенсіонер прорік- То ненадовго!
Точно- через чотири тижні почали класти газову магістраль по вулиці!

Через сім років дубль. Забивають щебенем ярок над магістраллю. Засипають ямки. Асфальтують.

До меліорації залишилося ще метрів сто укласти гарячийасфальт з Тернополя( контролерша десь під 90кг живої ваги лізе(!) на кожен Камаз, тиче термометр- все по ГОСТу!), коли той же Мирон тим же Кіровцем з тим
же трайлером везе такого ж еСа вниз.
Сусід-пенсіонер каже- А мені Мирон ще вчора казав!
Міську каналізацію, яка до цього тихо-мирно стікала в один з семи ярів, на яких стоїть Борщів(Рим-на семи горбах, Москва-на семи болотах!) а по ньому в поетичну Нічлаву, тепер будуть качати на очисні відстійники, а вже потім в річку.
Для цього мою вулицю, по якій навіть Вердум ходив та Довбуш пробігав- треба перес….ти знову на роки!

Третій капремонт став перманентним. Активний і беручкий міський голОва(наголос на друге О) прийняв соломонове рішення- робити по участках(де найгірше). Досить логічно. Від мого обійстя сто метрів догори і сто вдолину- яєчко коти! Потім сто метрів- каменещебенецеглоштукатуркоасфальт(терпимо-болота нема!) і знову сто- дзеркало!
Біда прийшла, звідки не ждали- на двостах метрах можна два рази розігнатися до до бичого реву мотора і загальмувати до пронизливого писку коліс під акомпанемент натужного бухання сабвуфера- це «сироти Європи»- «дИтятка».
Щоб життя бідних дИтяток(мама гарує в Італії, дИтя без ласки- треба пристарати дИтятку радийко на колесах з інжектором, кондишеном, АБС, парктроніком, НЛО і зоряним небом на стелі, ну і час від часу підкидати кавалки(єврики) на ремонт свого та чужих ТЗ)не здавалося раєм- перед початком ідилії- сходинка 10 см, навпроти моєї фіртки-п’яний голОва(лежачий поліцай), в кінці- уступ теж. В кінці другої ідилії- 15 см сходинка. Помагає не завжди.
При черговій оказії (бідне дИтятко залишило на п’яному голОві майже весь тюнінг і глушак в придачу) міський голОва пообіцяв, що приведе в порядок решту вулиці і забере трампліни. Улагодження конфлікту(і я і сусіди дружно пояснили дИтятку, що спортивний стиль їзди можна відпрацьовувати на злітній смузі закинутого аеродрому, а дресирування зльоту з форсажем для своїх курей ми при потребі проведемо самі), плавно перейшло в перспективу- після закінчення капремонту покриття будуть ТЯГНУТИ ВОДУ!!!!!!

Головна героїня- автоматика
Прикрепления: 5623852.jpg(101Kb)

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Четвер, 16.10.2014, 22:23

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Субота, 25.10.2014, 12:23 | Сообщение # 22
Генерал-полковник
"Скажіть мені, вуйку
Чи правда, що газ
Іде у Європу по трубах від нас?"

"Отака .......я, малята!"

При середньодобовій від 15 до 10 (день+ніч/2)- вистачало одного заряду ввечері о 8 годині. Температура в внучачій кімнаті- від 23 до 20. 
Від 10 до 7 - наруччя перед обідом.
Сьогодні- повний заряд о 8 ранку- термометр перевалив через 20.

Необхідні нюанси- дрова(обрізки)- суміш всіх порід, в основному сосна. Дрова ріжемо і складуємо, палимо шмельцом-тріски- тирса(марудія).

Теоретичне підгрунтя- на заміну куба газу треба 4 кг дров. 9 тонн дров обійшлося 1,5 тис грн. Якби рухнувся раніше( свідомий чухраїнець- якось воно буде, коли б то знаття, хто б міг подумати)- було б дешевше на 0,5 тис. грн.
Та навіть так- еквівалент куба газу- 0,7 грн
Навіть з ставкою кочегара(я) -дешевше газу на чверть ціни.
Прикрепления: 6338825.jpg(20Kb)

кивиДата: Субота, 25.10.2014, 17:18 | Сообщение # 23
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
9 тонн дров обійшлося 1,5 тис гр
Що таке 9 тон? дерево в кубатурі подають .

Додано (25.10.2014, 17:18)
---------------------------------------------
в таблиці вказано вагу дерева ,тої чи іншої породи, при відносній вологості. Виходить що 9 тон сосняку при вологості нехай 70% буде 12.5 метрів кубічних. Я думаю при такій ціні звичайно дешевше використовувати тверде паливо. Але якщо взяти в масштабі країни! Тоді слідуючу зиму будемо палити кізяками і жити в пустелі!
Я вже сьогодні наблюдаю нехорошу картину. Пару тижнів назад на міському сайті було оголошення ,про те ,що підприємець Пупкін в звязку заготівлею палива для своєї фірми, заключив договір про вирізання сухих дерев у місті. А їх чимало в основному тополя. І що побачив? В хід пішло все що горить. Навіть ще нескинувші листя берестки і акації. Тополю не беруть, тому що з неї користі ніякої.
Прикрепления: 8108966.jpg(40Kb)

Сообщение отредактировал киви - Субота, 25.10.2014, 17:20

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Субота, 25.10.2014, 18:30 | Сообщение # 24
Генерал-полковник
Цитата киви ()
Що таке 9 тон
А я Хома невіруючий!
Солов'ї(розвозчики- комівояжери) тьохкають про метри, складометри.
Я підловив на простому незнанні питомої ваги, знайомий підіграв.
Нью-бізнесмен від поставки дров сказав, що на ЗіЛі 10 метрів, значить 9 тонн.
Погодилися заїхати на вагу. Тонн було 5,5.
Ошарашений продавець з писка халяву не робив- свідків було досить, взяв 950грн замість 1,5 тис.
Другий- власник пилорами так і продає- на тонни.

Цитата киви ()
дерево в кубатурі подають

Ага!
Ділове- в кубометрах, дрова- в складометрах. Якщо покупець лох- непоганий розиграш.

Хи-хи! А бензин поставляють в кілограмах, продають в літрах!
Цитата киви ()
Тоді слідуючу зиму будемо палити кізяками і жити в пустелі!
Як хто. 
Дорожники об'явили всім бажаючим- даємо сокиру, диркало і транспорт- чистіть посадки!
Все, що тонше 12 см- під корінь! Сухостій, каліки, ближче метра від сусіднього(незалежно від діаметра)- під корінь! 
Не пішов ніхто!
Цитата киви ()
вирізання сухих дерев
Ну і?
А критерій сухості?
Якщо побутова соковижималка з кілограма деревини вижме менше 1 г соку- дерево сухе чи ні?
Міськрада чим думала?

кивиДата: Субота, 25.10.2014, 21:11 | Сообщение # 25
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Міськрада чим думала?
Хто там чим думає? Знайшлися бажаючі почистити-меньша нагрузка на зелене господарство. А можливо і хабарчика піднесли????
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Як хто.
Значит ще не так і погано! це вже є добре-заощаджують на майбутнє. Якогось року пішов у ліс, поблизу дач, дубовий гайок.Сухостою і падалиці повно .І різного калібру. Так як я на дачі взимку буває палю грубу вирішив прихватити кілька "патичків". І треба було такому статись, попав на очі чоловікові який проживає в крайньому будинку біля лісу. Скільки було гвалту! мамо рідна! А виявляється вони потихеньку стягають на обійстя ріжуть на пеньки і продають. Вартість 6 кубів 1500 гривень дубових дров! Це в нас рахується даром, тому що дальше лісів нема. одні абрикосові і тополині посадки. Де не де попадаються акації. На ближніх із 4 шахт працює 1! І то добуває тільки для своїх потреб. Якість вугілля -типу курне чи пламенне. Для тих хто опалює будинки вугіллям возили з Первомайська, Стаханова, сьогодні там получленці, люди в шоці. Ось так потихеньку починають відкривати очі і прозрівати.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Субота, 25.10.2014, 22:00 | Сообщение # 26
Генерал-полковник
Цитата киви ()
меньша нагрузка на зелене господарство
А Ви обурюєтеся!
"Кстати о птичках..."
Звідки взялися туї в Тернополі а потім Тернопільщині!
На початку 60-х татів брат працював інженером у "зеленгоспі". А його армійський товариш- в "питомнику"(шкілці) на Далекому Сході. Обком підтримав ідею, стрий з'їздив і привіз контейнер саджанців.
Цитата киви ()
Скільки було гвалту! мамо рідна!
А вони закон про сервітути знають?
"Ніхто не може обмежити доступ до криниці-напитися, ставка, річки-помитися, лісу- збирати хмиз,ягоди."

кивиДата: Неділя, 26.10.2014, 07:24 | Сообщение # 27
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
А Ви обурюєтеся!
я обурений тим , що під маркою сухостою спилюють живі дерева! Як би тополі я би ще навіть могорича виставив, пуху від них багато, а от за бересток і акацію я обурений тим більше живу. При чім в даній ситуації сервітут
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
А вони закон про сервітути знають?"Ніхто не може обмежити доступ до криниці-напитися, ставка, річки-помитися, лісу- збирати хмиз,ягоди."
Так то воно так, а Ви згадайте як депутат Лозинський селянина застрелив, який гриби в лісі збирав, а ви кажете про хмиз.В тещі в селі місцевий князьок заборонив до ставу водити стадо корів на водопій, а ви кажете закон! А ось при такому роскладі про сервітути памятати необхідно!

Сообщение отредактировал киви - Неділя, 26.10.2014, 07:28

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 26.10.2014, 09:03 | Сообщение # 28
Генерал-полковник
Цитата киви ()
При чім в даній ситуації сервітут
Ні при чім. Він стосується доступу до ресурсів.

Цитата киви ()
про сервітути памятати необхідно!
Нагадати і вбити в голови саме "слугам народу"

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 09.11.2014, 20:37 | Сообщение # 29
Генерал-полковник
Є труба! В трубі- газ!.
Обдумую. Якщо вивести стояк на пдсх кут хати- 6 метрів- і до котла, 9 метрів- і до плитки з колонкою.

Троянський кінь- пропозиція сусіда- врізатися разом. Стояк- на пнзах куті. Обдумую.
Йдемо до інзіньєра.
Якщо провести трубу через прихожу- з моєї сторони згода.
Маленька моя помилка- не написав зразу вірчу грамоту з відбитками пальців.
Виводимо стояк в мене і в сусіда, біжу виробляти план.
А пан інзіньєр на повному серйозі- Тпру-у-у!
Веди трубу знадвору по трьох стінах, ще й половинічетвертої. Між кочегаркою і гаражем нема дверей- навісити! І ПІДРІЗАТИ! Вікно в кочегарці 0,7м2-
розширити! Висота над котлом нормальна, в півметрі від котла- не стає 15 см(сходинка)- вирівняти!
Ну і - вихідний патрубок має бути КВАДРАТОВИМ!(сам винен- коли ставив котел- «нє мудрствуя
лукаво» використав трубу вигружного шнека від «Колоса», тепер на роль розтруба пішло старе цинкове
відро, на роль конічного капелюшка- дно від пожарного відра)
Коли інзіньєр повидів таке диво- щекаповисла.
Вирішальну роль відіграв довгий язик. Мій.
Сказав- Покажіть мені квадратовий дим і я зроблюквадратовий патрубок!

Інзіньєр вилетів з хати, як затичка.
Обходив всіх- пшик.
Пан інзіньєр нікому не підлягає, скаже збивати два см бетону- збивай, скаже НЄ- ініхто не указ!

В Тернополі в проектному інституті зробив проект- нічого не помогло.
А я ж ні вугіллям ні дровами не запасся!
Врятував батько мого бувшого учня, тепер співробітника(царство їм небесне обом!).- Перемучся до лютого, я створюю СМУ- буду сам і робити і приймати і пускати!

Як я перемучив – кримінально- комедійна історія…
Перед самим Йорданом приїхала бригада- зварили, запустили, підписали, де треба.(насміявся вволю зїхньої роботи, дечому навіть навчив. Дірки на швах до цього часу пластеліном заліплені під фарбою).

Далі- нічого цікавого. Чиста експлуатація.
Котел слезить вже скоро тридцять років- відро в два роки(Тьфу!Тьфу!)
Всі аварійні затрати- ОДИН термоклапан(Тьфу!Тьфу!)(і то- відремонтував, лежить в запасі).

Винуватець
Прикрепления: 8146429.jpg(10Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 16.11.2014, 00:23 | Сообщение # 30
Генерал-полковник
Деякі практичні висновки-
1.Немає неекономних котлів. Навіть КСТ можна довести досупер-пупер підстельного. Необхідно мати комплект нормальних рук, олій в голові, терпіння і бажання.
2. Вбийте- не повірю, що «Дунька(Данко)» з внутрішньоюповерхнею НУЛЬ КОМА ВІСІМ КВАДРАТНОГО МЕТРА економніший за КЧМ з внутрішньою поверхнею ОДИН КОМА ТРИ КВАДРАТНОГО МЕТРА. Я ж фізику ВЧИВ(сам і інших) а не проходив!

3 .Лірика. Мої милі старенькі сусіди при газифікації підвели газ до грубки.
Запалили. В перший вечір- милування. Грубка тепла, в кімнаті тепло.
За ніч комин прогрівся- виключили. Рано сусід розпалив- до вечора церковняк. Тьотя Ганя перехоплює мене на вулиці- рятуй!Іду додому, беру насос(може забилося), дрельку,свердла(розмірів вже не пам’ятаю, але міг підібрати потрібне до десятої).
Приходжу, знімаю, чищу, розсвердлюю на наступний розмір,складаю. Чисто механічно закриваю попільник, відкриваю каглу під стелею, запалюю, регулюю піддув. За квадранс тьотя Ганя прилипає до грубки, за
півгодини- відсувається, бо вже пече.
На другий вечір сусідка знову в нас- Рятуй! Холодильникззаду тепліший за грубку! Опівночі виключили, бо душно, рано Казьо(сусід) запалив- гуде, а грубка зимна.
Навчений сумним досвідом(після монтажу  газу по хаті богзна скільки раз чистив соплав котлі і плиті)- іду, знімаю,продуваю, складаю, (увага!) закриваю попільник, відкриваю каглу, запалюю, регулюю. Рай в окремо взятій кімнаті!
На третій вечір- див. «На другий…»На четвертий- приходжу. То був на механіці, тепер починаю шурупати мозгами. -Хто відкрив повністю піддувало? -Казьо! -Хто засунув каглянку? -Казьо!! -Хто відкрив попільник? -Казьо!!!!-Діду! Не можна так робити!-Так положено! Майстер сказав!!!!Все. Приїхали. Казьо- бувший стрибок, потім стрілець ВОХРи,потім- охоронець в ощадкасі при табельній(наголос на Е) зброї. Тут не перепреш- все життя по уставу.
Померзли ще ніч. Рано я лечу на газосклад, прошу інженера взятидокумент(наголос на У) і відрегулювати грубку.
Йду з роботи- тьотя Ганя кличе до хати, показує папірець- «Житель 26 номера- кваліфікований наладчик грубок. Налагодив правильно.» Підпис. Яєчна печатка.
Казьо здався..Мораль. Обмежте тягу до мінімуму. Перекрийте стороннє повітря. Площа внутрішньої поверхні грубки достатня, щоб економність грубки була майже на рівні конвектора. Якщо спартолити конвектор і погратися з грубкою- грубка ЕКОНОМІЧНІША!
4. Котли. Рекомендація- та сама- обмежте потік повітря через котел до РОЗУМНОГО МІНІМУМУ. І- ПОЧИСТІТЬ КОТЕЛ.
Прикрепления: 2848704.jpg(12Kb)

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 16.11.2014, 00:26

Форум » Спілкування на різні теми » Різне » Газові перипетії.
Сторінка 2 з 3«123»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz