.
Вівторок, 21.11.2017, 08:30 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 212»
Форум » Все про село » Історія села » Підземний хід під замком
Підземний хід під замком
AdminДата: Неділя, 11.12.2011, 01:52 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Награды: 6
Статус: Offline
Чув, що від нашого замку до Бучацького був підземний хід. Та, на жаль, не знайшов ніде в інтернеті підтвердження цього факту. Не хотілося б вірити, що це лише легенда. Чи хтось може довести цей факт? Може десь зустрічав розповідь про це?

Your success depends on you! ​

бродягаДата: Понеділок, 19.12.2011, 17:31 | Сообщение # 2
Рядовий
Награды: 1
Ну чому не чули-чули!. В роки мого дитинства , а це початок 70 років ХХстоліття, на тому місці де зараз пан колишній лісник (прізвища не знаю, вибачайте),веде будівництво, як ми тоді називали під городами, зимою їздили на санках, лижах, частенько провалювались в ями, глибиною понад 2 метри. Нажаль, ходів як таких не бачили, але таких місць було декілька, і стоїть питання, чому були такі провали? На скільки я знаю, останнє таке провалля було, на городі в одного із мешканців села, доволі таки недавно. Біля 8-10 років тому. Цей провал, як і всі інші бачив своїми очами. Останній був самий глибокий, і очевидці стверджують( один хлопака залазив), я б і сам поліз но вік і спритність вже не та, що добравшись до дна знаходився в доволі просторому приміщенні. Господар подвіря спочатку хотів оздобити під підвал, але передумав. В інтернеті таких відомостей не знайдете. І ще , в ті далекі 70 я особисто спілкувався з колишнім мешканцем села ,сьогодні жителем Польші, а можливо і на сьогоднішній день покійний який в 1945 році був вивезений у Польщу,. Багато він мене тоді водив в різні місця, щось згадував, давав різні запитання, я не володів польською, він погано спілкувався українською, От якби найти архівні документи, оце булоб діло.

Кто проповедь прочесть желает людям, тот спать не должен слаще чем они!

AdminДата: Понеділок, 19.12.2011, 18:31 | Сообщение # 3
Генерал-майор
Дякую бродяга за цікаві розповіді. Це дуже цікаво. Було б непогано розкопати якісь підтвердження цьому. На зразок розповідей очевидців тих часів.

бродягаДата: Вівторок, 20.12.2011, 08:52 | Сообщение # 4
Рядовий
Ми в ті роки копали. Тоді сміття було набагато меньше. Знходили мідний підсвічник, фрагмент мідної покрівлі, але батько казав ,що фрагмент покрівлі з костелу. Колись в печері неможливо було дістати до стелі, а зараз неможливо залізти, все приміщення засипане сміттям!.Но були деякі жителі , які категорично ставились до таких заходів. З ранку до обіду копєш, а після обіду приходиш, а вся робота повернута в початкову стадію.

Додано (20.12.2011, 07:52)
---------------------------------------------
Побував у замку цієї осені. в лівій південній башні велись земельні роботи, поставлено шлагбаум, хто виконує і з якою метою? Є відповідь, чи як завжди невідомо. обсяг робіт проведено немалий.

-=Володя=-Дата: П`ятниця, 20.01.2012, 16:10 | Сообщение # 5
Рядовий
Награды: 0
Я от спитався сусідку колишню вчительку.... вона казала що саме залізати ніхто не пробував.....а от колись запустили качку і вона вийшла в бучачі ...в замку

РоманДата: П`ятниця, 20.01.2012, 19:50 | Сообщение # 6
Рядовий
Невже можливий був такий підземний хід? Це ж до якої глибини треба було копати?!

бродягаДата: Субота, 21.01.2012, 18:54 | Сообщение # 7
Рядовий
Quote (-=Володя=-)
вона казала що саме залізати ніхто не пробував.....а от колись запустили качку і вона вийшла в бучачі ...в замку

Про качку і я чув,будучи школярем. а може і раніше, вот тільки історія зовсім інша. А саме . що качку було пущено десь вище по течії Стрипи, точно не пригадую,де, можливо в Пекликівцях, Саповій, або Зарваниці, а виплила в Рукомиші. Також чув про те що існують підземні печери, щось на подобу як у Кривче, тільки набагато меньші -вужчі, в яких протікають підземні потоки, можливо і такі печери існують навколо Бучача, Рукомиша, також відомо про невеликі печери в Переволоці в районі старого горішнього млина. А тому( нічого не обстежено і нікому нема до цього справи), переходять з покоління в покоління перекази, легенди. Я вище писав про те як зимою катались, з города Клапача Івана на санках , саме в тому місці де зараз будується будівля, провилились під землю, очевидців залишилось мало , і ті проживають за межами області, а де-хто в іншій країні, а архіви на жаль дуже скупі. Тому на мій погляд тема досить цікава і актуальна. А саме головне що ми залишимо своїм нащадкам. Буваючи рідко в Підзамочку з кожним відвідуванням заку помічаєш , що з кожним роком стіни стають все меньші, ведуться забудівлі, як мені колись здавалось в таких місцях. що і в сні немогло приснитись, ох часи- часи, як казав класик...

Додано (21.01.2012, 17:54)
---------------------------------------------

Quote (Роман)
Невже можливий був такий підземний хід? Це ж до якої глибини треба було копати?!

На мою думку сполучень між замком і бучацьким замком на ті часи бути не могло, а потайні лази на випадок облоги замку100% були. Ви собі подумайте , викопати підземний хід , це справа не легка. а закріпити , щоб небуло обвалу ще складніше. Припускаю що справу з копкою було вирішено, на крайній випадок опори збудовані, потрібна вентиляція, відтік грунтових вод. а рельєф місцевості? я недумаю про існування таких сполучень

-=Володя=-Дата: Субота, 21.01.2012, 19:27 | Сообщение # 8
Рядовий
ну нічого стверджувати я неможу тому що це тільки перекази ...... Одна людина сказало одне а поки через 5 пройшло то вийшло зовсім інше....
Звісно копати і справді складно тоді було але можливо...!!!!

AdminДата: Середа, 25.01.2012, 10:09 | Сообщение # 9
Генерал-майор
Чи настануть такі часи, щоб ми не переказували хто кому що колись казав, а самі у цьому могли пересвідчитися. Чи дійдуть руки нашої влади, істориків до того, щоб ми могли пересвідчитися чи це міф, чи правда поки час не зруйнує всі докази (якщо вже не зруйнував). Я боюся, що ні. Адже в Україні ще так багато інших проблем, набагато важливіших за якийсь "сільський замок".

кивиДата: Субота, 28.01.2012, 21:22 | Сообщение # 10
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Справедливі слова з приводу проблем, але є АЛЕ. Я пригадав поїздку у 1982 році у литовське місто Резекне. Як завжди між працею бувають і вихідні. Місцевий житель запропонував мені відвідати місцеві історичні місця,і також мимоволі нагадав про старий замок латгалів 12 сторіччя. Я з радістю погодився. Пора року була пізня осінь, здається початок грудня, в той час для Литви мерзенна погода, дощі, слякоть. І коли ми піднялися на гору де колись знаходився замок..., я був спочатку розчарований, а потім вражений побачиним. По перше ми карабкались, в повному розумінні цього слова,, на гору в два рази вищу як у нас , коли підніматись від курника до замку навпростець, а побачили один єдиний великий камінь, приблизно обємом 35-40м3 і більше нічого, і ще я побачив велику кількість туристів, котрі піднімались в цю гору інші спускались вже вниз. На той час вартість квитка єкскурсії по місту коштував 2 радянських карбованці! Ви собі уявляєте, які кошти в ті радянські часи заробляли місцева влада. І кладучи руку на серце скажу прямо, я був вражений тим, що нічого непобачив віддав 2 крб,а розчарований що у нас на Тернопіллі стільки памяток архітектури, занедбані,як тоді так і зараз, а можна булоб на цьому заробляти кошти, для місцевого бюджету. Як тоді так і сьогодні замок відвідують чимало туристів. І звичайно не приїде ніякий вуйко з Києва, не буде вкладувати кошти, а якщо місцевим депутатам підняти питання з даної проблеми, як ви гадаєте? Може вийти який лад?

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

AdminДата: Субота, 28.01.2012, 21:50 | Сообщение # 11
Генерал-майор
Як завжди в нас, на Україні, як не крути, а все сходиться на грошах. Я бувши за границею, не раз чув від наших заробітчан: "Ось приїдемо додому, а що з грошима робити? Магазинів та ресторанів є багато..." Ось могли б взяти і заробляти на пам'ятках архітектури. Та постає 2 питання: чи дасть влада (хоч в Європі вже давно практикують здачу в оренду замків на довготривалий термін) і чи це буде вигідно - бо туристів не так і багато ще поки що в нас і в районі є речі, які більше збереглися ніж наш замок?

кивиДата: Субота, 28.01.2012, 22:09 | Сообщение # 12
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
В такому випадку, в недалекому майбутньому , остануться одні спогади і перекази від покоління до покоління.

AdminДата: Субота, 28.01.2012, 22:15 | Сообщение # 13
Генерал-майор
Quote (киви)
В такому випадку, в недалекому майбутньому , остануться одні спогади і перекази від покоління до покоління.

... які з часом спотворяться до невпізнання:

Quote (-=Володя=-)
Одна людина сказало одне а поки через 5 пройшло то вийшло зовсім інше....

кивиДата: Середа, 29.08.2012, 19:31 | Сообщение # 14
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
В мене є запитання до знатоків такого плану:
Те ,що замок знаходиться на землі Підзамочківської с.р то є неоспоримий факт. Де проходять межі території замку?і друге питання кому належать руїни замку, чи замок є власністю сільради, тобто громади, чи стоять просто нікому непотрібні руїни посеред села.? А може він має реєстр в книзі обліку культурного надбання?

AdminДата: Понеділок, 03.09.2012, 21:21 | Сообщение # 15
Генерал-майор
Якщо не помиляюся, то замок передано організації "Замки Тернопілля". Щось там навіть почали чистити. За літо прибрали аж одну вежу: ліву біля центрального входу.
Ось фотка двомісячної давності. Був недавно, то вже закінчили викидати замлю.

Прикрепления: 9641061.jpg(77Kb) · 5794602.jpg(73Kb)

Форум » Все про село » Історія села » Підземний хід під замком
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz