.
Понеділок, 25.09.2017, 22:36 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 2 з 5«12345»
Форум » Все про село » Історія села » Підзамочок під час Великої Вітчизняної Війни. (Події 1939 - 1945 років у нашому та навколишніх селах.)
Підзамочок під час Великої Вітчизняної Війни.
кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:08 | Сообщение # 16
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Статус: Offline
В тім то і діло що бетоном в 44 ніколи було займатись. У німців була організована доволі таки вигідніша позиція за Стрипою. Коли дивитись в гуглі чітко видно сліди фундаменту будівель. Чесно важко оприділитись з причиною утворення цього рову. Окопи трошки іншої конструкції-зигзагоподібні, якщо захищатись з півдня достатньо насипу колії. Скоріш за все РІА вони стояли у Бучачі до 1917 року.

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:08 | Сообщение # 17
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Але на польське різдво 41/42р мій дід вже їхав від Джурина до Станіслава і на Львів через Бучач, Нижнів, Хриплин.

Можливо дід і їхав до Станіслава, до Львова неміг ніяк! тому що до Львова можна було доїхати тільки з Підгаєць і
то тільки при наявності аусвайсу. Від Монастириськ до Підгаєць колії не було взагалі
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
перескочив через рік, 9 місяців і 18 днів, які пропустити неможливо.

А от на рахунок перескочив..... потрібно уважніше читати biggrin
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Я і дальше буду перев’язувати заново вузли Вашого екскурсу- так мені зручніше.
А Ви- сперечайтеся, доказуйте, переконуйте!
Або- погоджуйтеся.

Я не збираюсь нічого нікому доказувати тим більше сперечатися.
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
В 41 його підірвали підривники, які відступали з БЕПО77.

Можливо ! але в архівах даних немає був чи небув розрушений міст і до якого стану. Є тільки спогад про те що бійці відбивали німецький натиск, і що зійшли з рейок колеса однієї платформи. Якщо вірити спогадам діда Гала-Скомороха тоді німці доволі швидко відремонтували міст а також і тунель. Пригадую розповідь бабці" Щоб добратися до Львова потрібно було їхати на фірі до Підгаєць на потяг, щоб потрапити до Львова обовязковим повинен бути аусвайс. Аусвайси були не у всіх. Тому при проходженні контролю їх передавали через забор(який в той час був забор невідомо)один одному і таким чином потрапляли до Львова.
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Готуюся.

Правильно робиш і цікаві факти в студію .Буду безмежно радий. А критикувати ми всі вміємо.

Додано (19.09.2012, 19:49)
---------------------------------------------

Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
І в тому, що інформації в мене більше(????Хто знає???? Я надіюся щось у Вас вивудити, для того і пишу)- не Ваша вина.

Якщо більше то радуйся але не розводь полемику типу" я вумний -хтось дурак" Щось цікавить конкретно питай і тобі дадуть відповідь, не треба вумнічати. І ще - звертай увагу на граматику , правопис і тому подібне.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:08 | Сообщение # 18
Генерал-полковник
Награды: 5
(киви)
бетоном в 44 ніколи було займатись

НМД- не НІКОЛИ а НІКОМУ.
Німці не займалися бетоном, бо в них була більш менш достатня кількість готових фортифікаційних елементів(напр. ті ж гофри)
РСЧА- крім трьох суперуніверсальних елементів- хапок, увод(тир) і пасть - не мали НІЧОГО.
Навіть знаменита переправа через Дністер в Устечку була наведена з допомогою понтонного парку, ВКРАДЕНОГО у німців.

(киви)
У німців була організована доволі таки вигідніша позиція

Хіба десь колись у німців була менш вигідна позиція?
Навіть у Пилатківському лісі, де залишки танкової частини взяли в кільце- німці зайняли таку позицію, що знищити їх вдалося тільки артилерією.

(киви)
в гуглі чітко видно сліди фундаменту будівель

Зорієнтуйте, де!

(киви)
Скоріш за все РІА

Ну що Ви! РІА до такого примітиву не опускалась!
(киви)
зигзагоподібні

Це ж аксіома фортифікації і порушити її могла тільки РСЧА!

(киви)
достатньо насипу колії

Не згоден! Насип- не окоп. Від міномета не врятує.

Зрештою- є тільки два способи прояснити ситуацію.
1."Взяти в полон" "копача"(чорного археолога). Допитати "с пристрастием"- що знаходив в цьому місці.
2. Самому взяти металошукач і продзвонити( в присутності дільничного і сільського голови). Коли "офіціози" побачать, що Ви розглядаєте ржаве залізяччя- махнуть рукою(чи покрутять пальцем) і підуть.

"копачі" показали мені цікаве місце. В одному і тому ж окопі на відстані менше метра в східній стінці- дучка з двома Манліхеровськими пачками, в західній- дучка з мосінською обоймою з патронами випуску 1915, в 15 см від неї- дучка з пригорщею 7,62ТТ.
На глибині 1м(не дно окопа)- кістяк німця 2СВ- замотаний у плащ.
Якщо додати шрапнель 1СВ, осколки мін 81 і 82 і гільзи від 50-мм ПАКа- оце компот!

Додано (24.12.2012, 23:27)
Солдатів, які загинули в цих окопах, де ховали?
По логіці- в Пишківцях. Чи є ще варіанти?

MarkizaДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:08 | Сообщение # 19
Сержант
Награды: 2
В 41 його підірвали підривники, які відступали з БЕПО77

То виходить що тунель зруйнували наші? І поясніть що таке БЕПО77? І ще одне запитання до ГАЛЛ-СКОМОРОХ: міст також був пошкоджений? А то я щось не зрозуміла... confused

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:08 | Сообщение # 20
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
(ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Зорієнтуйте, де!

на картинці вказав місце
Цей рів зараз виглядає як окоп, а я його памятаю ще з початку 70, він був шириною метрів1.5-2, глибина також метри 2 а місцями і більше, північний схил був крутий а південний пологіший, стіни були гола глина вже в той час одним служив як карєр глини іншим служив смітником. Можна булоб сказати противотанковий рів, -питання в тому місці і хто його копав -німці у 44 smile
Ой незнаю-незнаю чи є копачі, В часи мого дитинства обходились без МД (металодетектора прим. Admin) і доволі таки успішно.

(ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Солдатів, які загинули в цих окопах, де ховали?
Памятників РА по лінії Золотий-Потік Вишнівець майже в кожному селі , а вот на рахунок захоронень??? Чи відповідають вони дійсності???? В Бучачі побудували меморіал і перезахоронювали як останки одиноких могил так
із сільських кладовищ. А ще велика кількість до сьогоднішнього дня покоїться в тих місцях де їх застала лиха година-НАЖАЛЬ,

Прикрепления: 4214249.jpg(190Kb) · 5475636.jpg(110Kb)

Сообщение отредактировал киви - Вівторок, 25.12.2012, 10:28

AdminДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 21
Генерал-майор
Награды: 6
Шановні історики, якщо ви маєте доступ до воєнних архівів, то розкажіть нам щось цікаве про Підзамочок, Підлісся та Звенигород. Чи ці села не згадуються в архівах?

Your success depends on you! ​

AdminДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 22
Генерал-майор
Я чомусь не замічав там фундаменту. Хоч інколи поблизу ходжу... Навесні, коли сніг зійде, подивлюся.
Цікаво, що там було? Чи мало бути? Для станції далекувато від колії. Бо я чув, що на Підзамочку мала бути своя ж/д станція, та сумніваюся, що вже встигли зробити фундамент для неї... Тай як на мене, я б її розмістив чуть ближче до будинків і з іншої сторони колії.

Це про захоронення біля стадіону, що за Василіанами?

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 23
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Quote (Markiza)
То виходить що тунель зруйнували наші? І поясніть що таке БЕПО77?

Можливо, але архівних підтверджень немає. Те що міст і тунель були пошкоджені це фак, його відновили в середині 50 років .БЕПО 77 Це бронепоїзд. Очевидців тих подій не залишилось, 70 % населення Бучача це євреї та поляки, які були знищені фашистами, а тих, хто залишився живий були вивезені більшовиками. Частина чоловічого населення в 44 були призвані до ЧА , із яких також мало хто вернувся, Після війни велась відома політика і відслідковувати події тих часів мало кому хотілось, тому що світила стаття № 58 УПК СРСР з відомими наслідками. Тому і офіційної інформаціїї мало. Ось ГАЛЛ-СКОМОРОХ грозився підготуватись і розповісти істинну картину цих подій. жду з нетерпінням. Найближчим часом планую побувати в Бучачі, попробую пройтись архівом, якщо звичайно дадуть добро. Тому що в нас так ведеться , якщо я щось знаю, або маю доступ до чогось ні за які кошти нескажу і недам перечитати. Сам неосвідомлюючи , що з кожним днем все дальше і дальше відходить історія, і вже наші потомки небудуть знати навіть тієї історії з качкою.

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 24
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
(Admin)
Я чомусь не замічав там фундаменту.

коли дивитись гуглі видно сліди де був можливий фундамент, а фундаменту ,як такого нема. а можливо це не фундамент, це можна побачити тільки на місці.

Сообщение отредактировал киви - Вівторок, 25.12.2012, 22:15

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 25
Генерал-полковник
Це точно Підзамочок?

Фото довоєнне- можна порівняти з сучасним виглядом.
Якщо це фото польське-відповідь для Markiza
Є різниця- підривався в 44. Нема- не підривався.
Якщо австрійське(сумніваюся, бо напис був би принаймі двомовним)- важче- в Першу Світову теж всі все рвали.
Прикрепления: 1398612.jpg(271Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 26
Генерал-полковник
(киви)
5475636.jpg(110Kb)

В мене це виглядає трохи інакше-

Ось один з листів Бучацького меморіалу

А всього в Пишківцях було поховано 11-
05.04 ?
04.04 127сд
11.04 10 іак
09.04 ?
22.07 ?
16.04 8сд
21.07 14ждбр
21.07 14ждбр
24.09 213оор
19.04 127сд
16.04 ?
Знак запитання- вч не вдалося встановити.

Висновок- надто розпорошено, щоб прийняти, що між Підліссям і Пишківцями три місяці стояв фронт

Додано (25.12.2012, 22:55)
Все одно два рази світиться 127сд і 2 рази(1 точно)- 8 сд. З часом доберуся до них. Думаю, коли закінчу Коропець, Монастириську, Підгайці і Козову. Бо якщо добиватиму Задністров'я(а дуже хочеться)- до квітня точно не закінчу

Додано (26.12.2012, 00:05)

(киви)
противотанковий рів

Нелогічно- бехкати ровище, щоб танки не дійшли до річки

(киви)
шириною метрів1.5-2, глибина також метри 2 а місцями і більше

Дренаж?

(киви)
чи є копачі

Є! Це страшна пошесть.Я не вірю, щоб вона обминула Підзамочок.

(киви)
на рахунок захоронень??? Чи відповідають вони дійсності????

Все залежить від-
"помічника смерті"- похоронної команди- чи похований дійсно тут, де вказано в синодику.
ПНШ- чи не заникав він списки маршевого поповнення. Нема поповнення- нема вибуття.

В моїх записках е ветеран, якого аж в госпіталі в Златоусті спитали, в якій частині він служив. А він не знав- на фронті побув 2 години- каші не дали, сто грам не дали- не положено, в списки не внесений. В атаку і куля в легеню. З 27 їх залишилося в живих троє. Добре, що начальник госпіталю був совісний- три підранки невідомо звідки- все вияснив і їм пояснив, ДЕ ВОНИ БУЛИ. І по медалі вибив- за Магнушевський плацдарм.
А вони ж три місяці в фільтраційній "учбовій дивізії" освоювали "науку побеждать". Кашу їли, в списках були, а на фронт пішли "свежими березовыми колышками"- список "купець" використав "за призначенням".

Зрештою- це вже друга тема- скільки мобілізованих з нпр Бучацького р-ну не дійшли до фронту чи загинули без фіксації в документах.
Прикрепления: 9959187.jpg(248Kb) · 5838239.jpeg(171Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 27
Генерал-полковник
Підписано-Бучач.

Це що за міст?
Прикрепления: 7505962.jpg(193Kb)

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 28
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
(ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Дренаж?

Я ж писав колійні споруди,
(ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
щоб вона обминула Підзамочок.

Чому обминула? зараз у південній башні замку ведеться активне перекидування сміття з одного місця в інше - як мені казали направляють з біржі -хто з якою метою невідомо.
(ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
щоб прийняти, що між Підліссям і Пишківцями три місяці стояв фронт

Відомо що фронт стояв по лінії Підзамочок-зелена -Нові Петликівці Добреполе з сторони РСЧА і протилежний берег Стрипи з сторони вермахту, можливо з тимчасовим переходом на короткий час із рук в руки.
у Звенигородському лісі з західної окраїни в районі с Рукомиш прекрасно збереглися 6 арт позицій і порядка 12 бліндажів , які чітко вказують, що постояльці використовували їх на протязі чималого часу.
Див - гугл схему, а також аєрознімок позицій РСЧА в районі Нових-Петликовець

Прикрепления: 9790373.jpg(311Kb) · 4411665.jpg(154Kb)

кивиДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 29
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Південна сторона тунелю в Бучачі, а міст- дорога на Переволоку.
Quote (ГАЛЛ-СКОМОРОХ)
Це точно Підзамочок?

Точніше не буває.

AdminДата: П`ятниця, 07.02.2014, 01:09 | Сообщение # 30
Генерал-майор
(киви)
зараз у південній башні замку ведеться активне перекидування сміття з одного місця в інше - як мені казали направляють з біржі -хто з якою метою невідомо.

У мене інформація така: наш замок перейшов у власність чи під опіку "Замків Тернопілля".

І нібито вони приводять його в належний вид. Тобто хочуть забрати лишню землю і добратися до рівня в'їздної брами (замок "вгрузнув" в землю). Також в планах "законсервувати" верхній шар кам'яної кладки стін, захистивши їх від подальшого руйнування.

Та що там ховається за цими діями - побачимо. Не виключено, що зібравши верхній шар грунту силами "з біржі" почнуться розкопки...

Про це я писав у Розділі Підземний хід під замком повід.№15

Форум » Все про село » Історія села » Підзамочок під час Великої Вітчизняної Війни. (Події 1939 - 1945 років у нашому та навколишніх селах.)
Сторінка 2 з 5«12345»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz