.
Четвер, 23.11.2017, 01:55 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 10 з 12«1289101112»
Модератор форуму: Tolja 
Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Бучач та південь Тернопілля на топокартах.
Бучач та південь Тернопілля на топокартах.
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 29.03.2015, 16:00 | Сообщение # 136
Генерал-полковник
Награды: 5
Статус: Offline
Цитата киви ()
Ми говоримо про те як воно має бути , а не склейку листів з різними масштабами ,та ще на похмілля.
Звичайно! 
Але Ви бачили ГОТОВУ карту(якщо бачили).
А я їх ГОТУВАВ.

І виглядало це так
Офіцер-секретчик сірником малював район на стику принаймі двох 500К( це ще один жаргон,п'ятикілометровок, 1:500 000)(1 000К-десятикілометровку, 1:1 000 000 в полку я не бачив, але знати мусив, бо номенклатура йде від 1 000К). І казав "время пошло!".
І через його перекур я повинен був дати листочок, на якому виписані грифи листів 200К, 100К, 50К, 25К, потрібні мені для карт КД, НШД, КВУД+1- 200К, КБ1, КБ2, КБ3, КБО+1- 100К, СОБ1 СОБ2 СОБ3+1- 50К і повне покриття 25К для 50К( їх я вже клеїв чи не клеїв по потребі).
Як приклад- 6х4=24 200К, 24х5=120 100К, 96х4=384 50К і 384х4х2 25К. І це тільки на один виїзд на одні навчання з бойовою стрільбою. Якщо не лінь- підбийте, скільки!
Признаюся чесно- тільки один-єдиний раз я одержував таку гурму карт, і списку в мене не вимагали- самі дали зошит з порядком укладки в 4 тюках, номенклатурою і порядком обрізки і склейки листів. І клеїв не сам- мені допомагали 9 сержантів. Я тільки розкладав, показував, матюкався і гавкав до хрипу. Мені до цього часу моторошно- я ж міг попасти в Іран. "Освободителем".

Реально я одержував десь чверть названого.

І клеїв сам!
Одну 200К, дві-три 100К різних, три-чотири 50К різних в 3 дублях, до 10 різних 25К в 4 дублях(це вже на полігоні).
І на похмілля, і спросоння, і під дощем і в вітер, вдень і вночі, на столі, дверях, броні БТР- як виходило!
А от склеїти різномасштабні карти- не приходилося ні разу.

Розкласти листи.
Обрізати, де потрібно.
Сумістити. щоб потім можна було потім стріляти через стик.
Склеїти.

Я не бачу нічого дивного в тому, що Ви бачили тільки окремі листи і ні разу не бачили "рушника" чи "простині"- кожному своє. Тільки- те, чого Ви не бачили, теж існує.
Цитата киви ()
вихід в  район пошуку, далі по "улітці"визначення  координат
Лист 50К це 18 км, діагональ-25,5 км.
Що це за пошук, що вихідний район і район пошуку на одному листі?
Цитата киви ()
як воно має бути
Принаймі через стик 2 листів, якщо вже не стик одного листа з подвійною кілометровою сіткою і другого з нормальною, з ПнСх на ПдЗах чи з ПнЗах на ПдСх. Через місцевість, де орієнтирів катма. Через місця, де компас показує північ на вершку дерева чи в ямі, або крутиться на бігу, як моторчик.

Принаймі я був на таких полігонах, де все зроблено, щоб життя раєм не здавалося.

Додано (29.03.2015, 16:00)
---------------------------------------------

Цитата киви ()
кодіровка і радист з р 131 або р-105. а далі ноги мої ноги
Ага!
Це теж обов'язковий пункт навчань!
Якщо на КНП прибігає змилена трійця з радіостанцією і просять координати, бо заблудилися, треба їм дати води- попити і вмитися, поїсти. сигарет(обов'язково, вони ж люди!), і легенько тюкнути компасом об приклад і трохи попсути шарманку(клеми акумулятора переполюсувати чи лямпу трошка вітігнути(обов'язково, інакше через годину-три прийде посередник і янгольським голоском проблеє- "ви умовно знищені вогневим нальотом. Треба було знати, кого годувати і поїти!".
І хлопчиків, які скромно пускають зайчики з тирси на вершині горба, треба гнати УАЗом, доки не попадають. А потім відібрати Куліковку і Біжучу хвилю, посадити АКБ і по-королівському нагодувати.

Верх сервісу- знизу під ремінчик компаса Адріанова засунути бляшку, намагнічену трошка не туда.

Кожному- своє!

кивиДата: Неділя, 29.03.2015, 17:46 | Сообщение # 137
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Але Ви бачили ГОТОВУ карту(якщо бачили)
Ви прекрасно розумієте що топографія це не колода карт. Там все розбито починаючи від грінвіча і на схід, і від екватора на північ, а по науці -розграфка карти. Є відповідний стандарт розграфки карт відносно довготи і широти, а тому кожен лист в залежності від масштабу відповідає своєму параметру. Наведу приклад: Лист карти масштабом 1:50000 відповідає на місцевості 300км2. а бокова сторона як Ви правильно підмітили 18км. А тому випускались листи відповідного масштабу і в залежності від площі ,яку потрібно було охватити на одній простині- їх склеювали. При склейці верхня ліва не ріжеться а далі відрізались у першому верхньому ряді західна(ліва) сторона карти, у другому і подальших північна (верхня)і західна (ліва)  Правильно кажете -кожному своє. З такими простинями працювати не приходилось специфіка служби інша. А клеїти карту  приходилось -різкою займався секретчик я склеював.
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Що це за пошук, що вихідний район і район пошуку на одному листі?
Де Ви прочитали що вихідний і пошук розміщений на одному листі? В основному відпрацьовували на полігонах, і з повітря закидали у відповідний приграничний до пошукового  ройон ,а далі в основному до 30 км.До бази 60-70км. В залежності від пори року і надавався різний час виконання. Все повинно проходити скритно! А вже у відповідному районі працювали по улітці, находили "джона" складалась шифрована радіограма, розверталась рація, передача-прийом, отримували підтвердження, нову ввідну і ноги мої ноги. Все відпрацьовувалось на час. Практикувались ,що працюють дві різні групи, одна з офіцером інша штатна група. В разі виявлення отримували невиконання. Цинус заключався в тому ,що працювали групи з різних підрозділів і кожен намагався виконати своє завдання і плюс викрити конкурента. Цікаво і повчально.
 Щодо прибігли попросили-вибачайте не було в кого просити.
 Викладувались ,тому що завжди контроль вів цілий полковник з штабу групи,цілий начальник розвідки, і не дай Бог прокололись (особливо засвітились)-хана.

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 29.03.2015, 20:18 | Сообщение # 138
Генерал-полковник
Цитата киви ()
Ви прекрасно розумієте що топографія це не колода карт.
Я прекрасно розумію.
Як і те, що заявка на "склейку листів з різними масштабами ,та ще на похмілля" виражена Вами, а не мною.
А аксіома "в залежності від площі ,яку потрібно було охватити на одній простині- їх склеювали"- вже виражена мною.
Цитата киви ()
Де Ви прочитали що вихідний і пошук розміщений на одному листі?
http://pidzamochok.at.ua/forum/24-47-2531-16-1427626772
Я веду річ про склейку окремих листів у карту.
Ви- про речі, які немислимі.
Який висновок напрошується?

Щось одне з двох- або Ви знаєте військову топографію теоретично і практично(в необхідному об'ємі) і Ваші слова про "склейку листів з різними масштабами" просто ляп, або Ви її не знаєте і це Ваш рівень.
А бігати в межах 4 листів 50К і заявляти про склейку різномасштабок- несумісно.

Цитата киви ()
находили "джона"
Точно так? На "дрібноту" типу РДН, РеАДН, АДН, табори, колони, стоянки навіть уваги не звертали???
Цитата киви ()
Все повинно проходити скритно!
От і попробували б скритно пройти через полігон, на якому крім військових і чабанів(на два порядки менше) нікого нема. А "вуйко Іван" стоїть між каре бойової техніки( Ока, Гради, Д-1, Д-30, М-30, Т-10, Д-44, тягачі по рангу, ТЗМ-ки, і каре транспортників(ЗІЛи, УРАЛи, МТ-шки, бочки, фури, трайлери. І навіть поварі з третього- кухонного каре показують на вершини горбів довкола тим, в кого чорні погони і дві дудки на петлицях. А вже хлопцям з РДН, які виставили макет "дури" в центрі табору- до відгавкування. 

Чи для Вас крутили окреме кіно? Без паралельних стрільб, маршів, атак, оборон інших родів військ? Тільки ВИ і десь фанерна дура? Не вірю- хтось цю дуру робив, стеріг, латав.
Не зависокий припічок?

Груп розвідки і навіть глибинної розвідки під час будь-яких навчань- як у Жучки бліх.
І всі так скритно швендяють, що і ворога не треба- свої більше нагадять.
Не переймайтеся- це загальне взаємообгаджування.
Зв'язківці- піхоті, піхота- артилерії, артилерія-танкістам, танкісти- саперам і т.д. і перехресно.
А от свиснути- там розвідка швендяє, дивіться, бо без портянок залишитися можете- діло святе.

Додано (29.03.2015, 20:18)
---------------------------------------------

Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Реально- щось біля 1: 2 500 -в одному см 25 метрів
Задрібно- цифри зливаються.
На 20-см листі- вже нормально.
Виходить- 1: 1 250 - в одному см 12,5м або крупніше

кивиДата: Неділя, 29.03.2015, 22:03 | Сообщение # 139
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Щось одне з двох- або Ви знаєте військову топографію теоретично і практично(в необхідному об'ємі) і Ваші слова про "склейку листів з різними масштабами" просто ляп, або Ви її не знаєте і це Ваш рівень.
biggrin Ви неуважно прочитали фразу, або не правильно зрозуміли smile . Більше так шуткувати не буду-обіцяю.
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Чи для Вас крутили окреме кіно? Без паралельних стрільб, маршів, атак, оборон інших родів військ? Тільки ВИ і десь фанерна дура? Не вірю- хтось цю дуру робив, стеріг, латав.Не зависокий припічок?
Чому Ви так ? Всяке бувало.
А, я ,ми,нам що? Ми народ маленький що поставлять то і "крутим". Ой підневільний -прикази не обсуждають а виконують.
Ви служили -знаєте .Пункт №1- командир завжди прав.
Пункт №2-не згідний? читай пункт №1. Чи не так було? В мою службу було так.
Треба напевно створити тему про армійські байки. Думаю молоді буде цікаво.

Прикрепления: 1264642.jpg(74Kb)

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

Сообщение отредактировал киви - Неділя, 29.03.2015, 22:04

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Понеділок, 30.03.2015, 08:13 | Сообщение # 140
Генерал-полковник
Цитата киви ()
Чому Ви так ?

КИВИ!
Прошу вибачення- трохи зарвався.
Але вибачаюся тільки за форму, а не зміст.
Цитата киви ()
Всяке бувало.
Правильно. І пригадуються найяскравіші епізоди. А повсякденне забувається.

Для вас окружні навчання були епізодом. Участь в загальновійськових- повсякденне.
Для мене- на всіх навчаннях "ловити бліх" чи хоча б відганяти, бо з'їдять- рутиною.
А яскраві епізоди- зовсім інші.
Цитата киви ()
Пункт №1- командир завжди прав.
Пункт 1- зробити так, щоб командир зі своєю правотою опинився в ж....
Пункт 2- якщо командир там не опинився- див. П1
Цитата киви ()
Ви неуважно прочитали фразу
Цілком можливо- після еквілібрів(Ваших) з жаргонними назвами масштабів, з атрибутами масштабів, з присвоєнням планам масштабу карт і жарт вже сприймається як "напівжартома".

dadaДата: П`ятниця, 19.06.2015, 21:22 | Сообщение # 141
Рядовий
Награды: 1
Доброго вечора всім. Трохи давно не заглядав і бачу шо у васт тут суперекка щодо карти http://pidzamochok.at.ua/_fr/0/1034392.jpg

можу з повною відповідальністю сказати що це карта масштабу 1:2000. Карта кожного масштабу має відповідні умовні позначення (є книжка така в подальшому можете користуватися ось тут http://gki.com.ua/files/page/Um_znaki_5000-500_St360-413.pdf).

Доречі для того, щоб можна було проводити якісь обміри і маштабувати растрове зображення існують професійні геоінформаційні системи. Наприклад Mapinfo. Дозволяє провести "прив’язку" растру до маштабу та місцевості (якщо звісно є координати сітки). Якщо немає координат сітки прив’язка здійснюється в місцевій системі. Про те якими системами координат на даний момент користуються картографи і геодезисти розказувати не буду. Воно вам всім і не потрібно. Якщо маєте бажання я вам привяжу той планшет шо вас є в місцеву систему координат в мапінфо (де взяти програмне забезпечення я думаю пояснювати не потрібно happy ),Інтефейс там досить інтуїтивний і прості функції (типу проміряти відстань чи обвести якусь будівлю і вирахувати її площу) застосувати можна досить легко.

Сообщение отредактировал dada - П`ятниця, 19.06.2015, 21:35

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 21.06.2015, 11:57 | Сообщение # 142
Генерал-полковник
Цитата dada ()
це карта масштабу 1:2000

Гм...

Вся біда в тому, що мені в руки(на флешку) попав кусок якоїсь Екзешки, з якої я зумів видерти листки плану чи карти без будь-яких атрибутів. 
Цей чесно вирізаний квадрат має розміри 1,5 на 1.5 тис пікселів. Кілометрова сітка дозволила вирізати квадрат 250 на 250 метрів. 
Тобто- 6 піксель на метр мій масштаб.
Все решта залежатиме від того, на який паперовий лист я розтягну ці півтори тисячі пікселів.

Буду знати, що такого роду карти чи плани прийняті в такому масштабі (там, де вони в ходу)!

Дякую!

dadaДата: Неділя, 21.06.2015, 12:12 | Сообщение # 143
Рядовий
http://pidzamochok.at.ua/_fr/0/1034392.jpg 

На цій карті є системна привязка, тобто кути координатної сітки. Хрестик в правому нижньму куті та його частина в верху. На оригіналі (паперовому носії) між ними повинно бути 10 см. Відповідно в маштабі 200 метрів.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 21.06.2015, 12:16 | Сообщение # 144
Генерал-полковник
Звичайно, є!
Але про те, що між ними повинно бути 10 см на папері- Ви сказали мені першими- я не обертаюся в кругах. де такого роду інформація є буденною.
(Герой Мольєра дуже здивувався, коли взнав, що говорить прозою)

Дякую!

dadaДата: Четвер, 05.11.2015, 16:32 | Сообщение # 145
Рядовий
Привіт усім. Може когось заціквить, ну так гіпотетично.

Сообщение отредактировал dada - Четвер, 05.11.2015, 16:34

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Четвер, 05.11.2015, 20:20 | Сообщение # 146
Генерал-полковник
Цитата dada ()
Може когось заціквить
Гм...
А що саме?

ToljaДата: П`ятниця, 06.11.2015, 01:12 | Сообщение # 147
Генерал-майор
Награды: 6
Порився я на одному сайті мадярському - анонсую близько 10 карт з позиціями  ПСВ - на території району
є навіть топокарта з  позначками де розміщувались позиції артилері

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: П`ятниця, 06.11.2015, 20:46 | Сообщение # 148
Генерал-полковник
Цитата Tolja ()
анонсую близько 10 карт з позиціями  ПСВ
Заінтригували,звичайно!
Давайте поскоріше!

ToljaДата: Субота, 07.11.2015, 19:23 | Сообщение # 149
Генерал-майор
http://maps.hungaricana.hu/hu....3%2C166 - березень 1916
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/50923/?bbox=312%2C-5764%2C11613%2C-13 - така сама
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/50999/?bbox=3564%2C-2561%2C8315%2C-143 -- червень 1916
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/51038/?bbox=2850%2C-4002%2C10840%2C64 - липень 1916
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/51034/?bbox=-871%2C-3640%2C8632%2C1196 - липень 1916 - позиції польової артилерії
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/51079/?bbox=-2202%2C-7365%2C5789%2C-3299 - загальна лінія фронту
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/51112/?bbox=2524%2C-2702%2C7275%2C-285 - також

ToljaДата: Субота, 07.11.2015, 19:24 | Сообщение # 150
Генерал-майор
А це позиції  на захід від Тернополя
http://maps.hungaricana.hu/hu/view/51288/?pg=2&bbox=-125%2C-2136%2C5027%2C738

Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Бучач та південь Тернопілля на топокартах.
Сторінка 10 з 12«1289101112»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz