.
Понеділок, 25.09.2017, 22:35 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: Tolja 
Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Дуже давня історія (України, Галичини та Поділля).
Дуже давня історія (України, Галичини та Поділля).
AdminДата: Понеділок, 09.06.2014, 13:47 | Сообщение # 31
Генерал-майор
Награды: 6
Статус: Offline

https://vk.com/doc-46239656_306587159 - 5 Мб
https://vk.com/doc-46239656_306586375 - 10 Мб
https://vk.com/doc-46239656_306584813 - 113 Мб
https://vk.com/doc-46239656_306584801 - 105 Мб
https://vk.com/doc-46239656_306572650 - 119 Мб

Грушевський М. Історія України-Руси в pdf.
Прикрепления: 1838364.jpg(35Kb)

Your success depends on you! ​

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Понеділок, 09.06.2014, 15:15 | Сообщение # 32
Генерал-полковник
Награды: 5
Дякую за Грушевського!
За 9 років комп'ютеризованого життя вже надаю перевагу електронним варіантам, хоч Грушевського маю давно.

Продовжу про колекцію сусіда.

Крем'яна епопея давно вже сидить в мізках, а тут ще додалося.

Моя кам'яна сокира, добута з Слобідського захоронення- чорно-сірий(плямистий) з легким коричневим відтінком кремінь.
Відщепи(скребки), знайдені в Слобідці- чорні з коричневим відтінком.
Оскільки моя вулиця в Борщові в стані перманентного ремонту, відколи я поселився, час від часу зливи вимивають з щебеню куски кременю- уламки і надколоті самородки. Джерело щебеню зрозуміле- Ск-Под кар'єри, вигляд- одинаковий, благородно- чорний.
Знайдений в Лисівцях кусок- плавний перехід від майже білого з країв до чорно- синього в центрі.

А тут- щось незрозуміле.
Справа- майже типовий уламок(не скребок) чорно- сірого кременю(плавні переходи).
В центрі- самородок, обшліфований піском- оболонка з п'яти сторін бура, з одної- сіра, ядро- благородна темно-коричнева.
А зліва, на сигаретах- кліпаю очима...
Два куски. Один- верхній- дві третини чорне, третина- сіре плямисте.
Нижній- майже цілий сіро- плямистий, десь восьма частина- чорне.
Межі поділу- чіткі, ніякого переходу.

Всі 4 куски знайдені в кар'єрах довкола Слобідки- нижче культурного шару.

ЗАКОВИКА???
Прикрепления: 6844596.jpg(716Kb)

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Понеділок, 09.06.2014, 15:16

AdminДата: Понеділок, 09.06.2014, 15:27 | Сообщение # 33
Генерал-майор
wink на жаль я у цьому не сильно...

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Понеділок, 09.06.2014, 16:47 | Сообщение # 34
Генерал-полковник
Я теж.
Але часто зустрічав твердження, що кремінь у нас- "імпортний".
А тут у нас досить свого, причому- різного!

AdminДата: Понеділок, 09.06.2014, 16:59 | Сообщение # 35
Генерал-майор
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
що кремінь у нас- "імпортний"

Тобто завезений? Ким, коли?

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Понеділок, 09.06.2014, 17:28 | Сообщение # 36
Генерал-полковник
Уточнення- не завезений(як гвинтівки Арісака- єдиний раз) а завозний чи, вірніше, заносний( я, звичайно, не противник теорії, що в трипільських містечках, містах і мегаполісах були міськради, поліція і комунальна служба. Але вважаю, хоч п.Сохацький і стає на диби, що прамайстри праКошилівського прагончарного працеху жили в праСлобідці і ходили на прароботу пішки- цей віз ще не був виготовлений).

А хто і коли- бозна?
Трипілля ж вклинюється між кременем і бронзою.  
Митних декларацій тоді не заповняли, паспортів і товаро-транспортних накладних теж.
У мого борщівського сусіда красивий самородок з Кременця- чорний з коричневим відтінком розміром з добрий кулак- лежав на підвіконнику, доки я не зацікавився- вже не лежить- сховав від мене.
В музеї- двохкулачний самородок чорного- десь з Монастирка. 
А де були майстерні по кременю - їй-бо, не знаю.
Не думаю, що таскали з Кременця кілька півпудових булиг, щоб у Кошилівцях чи деінде зробити з однієї булиги чотири сокири та дюжину скребків загальною вагою два кіло- несли готові вироби.
Прикрепления: 8941147.jpg(521Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 15.06.2014, 23:39 | Сообщение # 37
Генерал-полковник
Порохова і Монастирок- унікальні речі.
В Монастирку збереглося. А в Пороховій?

Прикрепления: 5572258.jpg(212Kb) · 0232098.jpg(240Kb) · 3525700.jpg(115Kb) · 3707988.jpg(211Kb) · 2356148.jpg(41Kb)

кивиДата: Середа, 18.06.2014, 07:56 | Сообщение # 38
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Не знаю як де ,але кремній зустрічався дуже часто. Особливо часто попадаються валуни в гравії привезеного для будівництва з берегів Дністра. Навіть в прошлому році будучи в батьків просто на подвірї знаходив куски кремнію, як чорного так і сірого,коричневого. Настоював воду і пив,кажуть сприяє організмові людини. Так що просто ми не звертали увагу на цей камінь, і нам здається що його привезено. В районі Кременця його дійсно значно частіше можна знайти, тому він і Кременець biggrin
 До речі в школі а це 70 роки минулого сторіччя, в кабінеті історії, яким завідував не змінний історик, любитель розказів про те ,як у війну брав німецького язика, керівник історичного гуртку І.М.Благий ,був куточок єкспозицій речей які були знайдені на території села, приносили самі учні, знаходилися кремнієві ножі, наконечники спису молоток у  доволі таки хорошому стані, і інші речі. Кожен раз при зборі металолому обовязково хтось приносив ехо війни. У діда Андрія за хлівом витягнули німецький фаус .Історія один з любимих предметів.

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

Сообщение отредактировал киви - Середа, 18.06.2014, 08:05

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Середа, 18.06.2014, 23:10 | Сообщение # 39
Генерал-полковник
Цитата киви ()
але кремній зустрічався дуже часто
Гм...
Часто частому різниця.
Знайти нуклеус чи скребок в Слобідці, Попівцях, Кошилівцях- не проблема. Правий берег каньйону Джурина досить багатий ними. І в ПГС з Дністра самородків і щебеню вистачає- от тільки Дністер від верхів'їв до Бучаччини- ого скільки різних зон- вгадай, де вода підхопила!
А от три різних в трьох каменоломнях біля одного села?
Цитата киви ()
Настоював воду і пив,кажуть сприяє організмові людини
Сприяє організмові людин, які продають шунгіт по 17 грн за 300г чи кремінь цілющий по 28 грн за 100грам.
(Зрештою- в питаннях супер-пупер ефектних препаратів і способів я Хома Невіруючий- сумна практика дається взнаки).
Коли один мій знайомий(досить хороший індивід) розповів, що патентований трьохбаночний іонообмінно-нанотехнологічний фільтр(йому всунули 5 зі скидкою 28% замість одного за 100%- продає вже четвертий рік) об'ємом 4,5л за рік затримує 72кг вапняку, я йому запропонував експеримент- стати на дошку, яка закриває оглядову яму в гаражі(дубова 50) і підтвердити, що він сказав правду. Не рискнув.
Цитата киви ()
в кабінеті історії
В учительських, піонерських, в класах на стендах в 60р було БАГАТО цікавого. В середині 70-х все щезло.
І з фіз- хім- біо- кабінетів. А з кабінетів НВП(ПВП)-О-оооо! Грандіозна була зачистка!

ToljaДата: Середа, 17.09.2014, 20:55 | Сообщение # 40
Генерал-майор
Доброго вечора
зацікавило мене одне історичне місце біля с.Пишківці - інформації в книгах мінімум

http://history.buchach.net/пишківці/ - Жителі нашого села пережили різні часи. Багато раз турки – татари нападали на село, вбивали невинних людей. Свідком різних подій є могила за селом. Могила є старою історичною пам’яткою села. Вона з давніх-давен. Для нашого села – це символ давньої слави. Старі люди згадують, що була вона такою високою, коли на ній розпалили вогонь, то його бачили аж за річку Збруч. Могила збереглася і по сьогодні, правда не така вже висока. На жаль, розкопки тут не проводились і ми не знаємо достовірних даних про неї.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Пишківці - символічна могила воїнам, які оберігали населений пункт від монголо-татарів

Така тепер

а  такою була в 1916 р. - фото з білд архіву 
WK1/ALB025/06695  - Artillerie Beobachtungsstand am Grabhügel in PYSZKOWCE.Артилерійськийспостережний пункт на Могилі в Пишківцях

Бачимо що на 1916 р. на цьому місці було кілька хрестів(5 деревяних і 1 бетонний)?? що це за хрести?? фото зроблене перед початком Брусиловського наступу - це реальні поховання ??
як знаєм австрійський  військовий цвинтар був у с. Медведівці
Деяку інформацію вдалось отримати з усних джерел: на цьому місці були присутні поховання німецькі (ДСВ) - але в повоєнний час там проводились чи то  розкопки чи просто забирали хрести з всіх полів - і поховання були забрані - скільки і куди невідомо - точно те що на цьому місці були знайдені каски і інші предмети що належали до німецької армії  - потім навезли землі і посадили рядами дерева - Це 100% прадива інформація
Далі інформація - Хрест який зараз є коло могили це хрест від могили якогось радянського льотчика ща загинув недалеко від того місця його тіло перенесли спочатку на цей пагорб (згодом приїхала його жінка і забрала тіло і табличку з хреста чи верхню частину хреста) - Питання - Чи могли родичі загиблого військовослужбовця ЧА забрати тіло з собою на історичну батьківщину? Як дізнатись прізвище солдата ?? - мабуть він є в списках втрат по донесеннях - але нема в списку Бучацького захоронення  -  На хресті ніяких написів не простежується. Чи може якусь інформацію стосовно цього надати районний музей?  Точно це те , що це не могила - льотчика Власікова якого в 1953 р. було знайдено в 2 км. від цього місця Інформація від жителів села
В центрі  також є якась бетонна основа з залитого щебеню - написів нема ніяких
Ще один факт також під час цих розкопок в яких брало участь все село було знайдено ключ а на ньому напис старословянською "Господин великий Новгород"  - це мені особисто розповіла мама , що бачила його на власні очі. Це було десь в  70-80 р. Цей ключ забрав собі один з жителів села
Хто міг проводити цей розкоп - якби дійсно археологи то кожен би  не брав собі що липло до рук - а якщо просто під керівництвом колгоспу забирали  поховання мімецьких воєнних з того місця і ключ знайшли випадково тай прибрали собі до рук?
Прикрепления: 4376546.jpg(411Kb) · 9048827.jpg(461Kb) · 7613098.jpg(486Kb) · 2248371.jpg(490Kb) · 1393747.jpg(983Kb)

ToljaДата: Середа, 17.09.2014, 21:22 | Сообщение # 41
Генерал-майор

Ось і вся інформація на даний час
Прикрепления: 4567846.jpg(400Kb) · 0969485.png(644Kb) · 7434595.jpg(21Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Середа, 17.09.2014, 23:39 | Сообщение # 42
Генерал-полковник
Цитата Tolja ()
На жаль, розкопки тут не проводились і ми не знаємо достовірних даних про неї.
Хм...
А, якщо не секрет- на чому спеціалізується Бучацький краєзнавчий музей?
(Борщівський, нпр- крім краєзнавства, як такового, тобто тепленького місця для кількох работнічків, які крім загальнообразовательних екскурсій, виставок чогось сенсаційно-важливого для кварталу чи вулиці,податних статей та виступів для нібеніимекерівників в основному зайняті пресуванням трудових мозолів, має трипільців- тобто людей, які фанатично розвідують і систематизують не загальновсімвідоме, а місцеве Трипілля, печерників- одержимих ідеєю з'єднати дві з числа найбільших в світі карстових печер через дві проміжних в одну мегапечеру та шевченківців, які в принципі теж стараються щось розкопати та оприлюднити крім того, що Шевченко в Борщеві не був ніколи.)

Може хоч Бучацький КМ щось знає?
До речі- він щось друкує?

ToljaДата: Середа, 17.09.2014, 23:47 | Сообщение # 43
Генерал-майор
я ще з музеєм не звязувався - але попробую через методистку з історії щось дізнатись - може дійсно щось цікаве підкинуть

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Четвер, 18.09.2014, 00:15 | Сообщение # 44
Генерал-полковник
Цитата Tolja ()
через методистку з історії
З мого сумного досвіду- саме з методистів, як з партизанів не витиснеш нічого- може і сказали б, якби самі щось знали крім шкільної програми на біжучий момент.

Додано (18.09.2014, 00:15)
---------------------------------------------
Цитата Tolja ()
це реальні поховання ??
Чому б і ні? Цілком можливо. Копати треба!(Не в натурі- в архівах!)

Цитата Tolja ()
австрійський  військовий цвинтар був у с. Медведівці
Якого періоду? Час на час не приходиться.

Цитата Tolja ()
поховання німецькі (ДСВ) - але в повоєнний час там проводились чи то  розкопки чи просто забирали хрести з всіх полів - і поховання були забрані - скільки і куди невідомо

Німці проводили офіційну ексгумацію своїх захоронень в кінці 90-х чи на початку 2000х. Перезахоронювали в Львів. Розкопували досить точно.
Я вже писав про Переволоку.
Цитата Tolja ()
хрест від могили якогось радянського льотчика ща загинув недалеко від того місця його тіло перенесли спочатку на цей пагорб (згодом приїхала його жінка і забрала тіло і табличку з хреста чи верхню частину хреста)
Нонсенс. В радянські часи- хрест!
Перезахоронення на батьківщину- реально, але про це в військкоматі повинна бути інфа, і на ОБД.

Додано (18.09.2014, 00:15)
---------------------------------------------
Цитата Tolja
якась бетонна основа з залитогощебеню - написів нема ніяких
Масив тригопункту????

Цитата Tolja
Хто міг проводити цей розкоп
"Тайна сія велікая єсть" - щось незрозуміло-неймовірне.

Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Четвер, 18.09.2014, 00:17

AdminДата: П`ятниця, 19.09.2014, 00:30 | Сообщение # 45
Генерал-майор
Думаю деяку інформацію про могилу можна знайти в архіві Пишківців, якщо, звичайно він зберігся.

Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Дуже давня історія (України, Галичини та Поділля).
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz