.
Четвер, 23.11.2017, 01:50 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 4 з 4«1234
Модератор форуму: Tolja 
Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Південь Тернопільщини у визвольній боротьбі. ОУН - УПА.
Південь Тернопільщини у визвольній боротьбі. ОУН - УПА.
кивиДата: Середа, 14.01.2015, 20:23 | Сообщение # 46
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Статус: Offline
Побігущий Євген офіцер в дивізії СС Галичина. По моєму до полковника дослужився. Родом з Тернопільщини. Що виходить він також навчався в духовній семінарії в Станіславі?
Пельвецкий Антон священник УГКЦ в 1946 році перейшов у РПЦ архиепископ. Тоже земляк

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

Сообщение отредактировал киви - Середа, 14.01.2015, 20:30

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Середа, 14.01.2015, 21:28 | Сообщение # 47
Генерал-полковник
Награды: 5
Це мені і кинулося в очі.

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 21.06.2015, 17:21 | Сообщение # 48
Генерал-полковник
Розшукуючи інформацію про Слободяна Степана, уродженця с. Синьків, референта пропаганди, потім крайового провідника ОУН Карпатського краю (готується відкриття меморіальної дошки),

наткнувся на списки керівного складу Карпатського крайового проводу ОУН

Наступником уродженця Заліщанщини на цьому посту був уродженець Бучача!

Короткий опис і фото- далі.
Прикрепления: 8361805.jpg(124Kb) · 0636682.jpg(120Kb) · 4559362.jpg(159Kb) · 4693356.jpg(134Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 21.06.2015, 17:23 | Сообщение # 49
Генерал-полковник
Короткий опис

фото

Прикрепления: 2476073.jpg(170Kb) · 4420789.jpg(41Kb) · 0048431.jpg(19Kb)

ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 17.07.2016, 21:05 | Сообщение # 50
Генерал-полковник
Це копія мого повідомлення з іншого форуму-
  http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=8&t=12709&p=266184#p266184
І мета повідомлення інша.
Але суть- залишається.

Ця поїздка тривала 25 годин і я ще не повністю оговтався- тільки 5-6 годин температура повітря була нижчою 25, а основна подія відбувалася- при 35 в тіні.

Суть явища- в червні- липні 1941 було знищено зразу чи поступово більше 2,5 тисяч уродженців 7 південних районів Тернопільщини- переважно українців- в’язнів(затриманих, підслідних, підсудних, засуджених та касаційних).

950 з них перед смертю заставили здійснити марш з Чорткова в Умань 3- 20 липня.
20-21 липня 41 року тих, хто дійшов, розстріляли в Уманській тюрмі- на цей час вона вже була повністю
зачищена від персоналу та місцевих в’язнів.
З підвалу тюрми винесли і захоронили в траншеях на краю кладовища 863 тіла.
У розстрільних списках- 760(одне викреслене) прізвищ.

Від 1988 до 2010 року кілька раз ставилися пам’ятні хрести в Умані та на Міщанському кладовищі міста, 2 з них ще збереглися дотепер( три були ліквідовані місцевими властями зразу чи через якийсь час).
У 2011 був відкритий меморіал пам’яті безпосередньо поблизу траншей з останками.

Суть події- 5 делегацій з 5 районів і представники ще одного 5 автобусами проїхали маршрут колони 41 року і з’їхалися в Умань, щоб взяти участь у панахиді- поверх 900 км в спеку заради 20 хв панахиди, 40 хв мітингу та години з лишком розмов, обміну інформацією(та, на жаль, і дезінформації)

Здається, я знімав і бучацьку групу(якщо вона ставала для фото), але опізнати не можу.Тому обмежуся загальним фото- ставали всі разом- хто був ще поблизу і чув оголошення.

Я займаюся цією темою від 1996.

Суть повідомлення в ЦІЙ темі – у тих огризках інформації(архівні справи мені недоступні, але кілька потомків розстріляних так чи інакше мали можливість бачити архівні документи) досить часто згадуються польська поліцейська чи місцева урядова інформація про належність українців до націоналістичних організацій- легальних і нелегальних, зі списками керівників, членів, симпатиків, як один з доказів націоналістичної та терористичної діяльності вже в радянські часи після вересня 1939.

І- ЗАПИТАННЯ.
Значну частину жертв т.з. «ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP» становлять НЕ жертви українців, НЕ жертви ОУН, НЕ жертви УПА, НЕ поляки. Плюс- НЕ беззахисні, НЕ беззбройні. Плюс- НЕ пасивні об’єкти нападу а активні учасники боротьби.
Тим не менше- у Польщі знову(після деякого затишшя) розкручується кресова кампанія- з висновками до геноциду включно на урядовому рівні.
У відповідь в найкращому випадку з’являються дослідження з окремих районів Волині, які читають одиниці. В кращому- недавня інформація з АВР- вважаю її хоча б не гіршою польських суттєвих(не всіх!) реляцій. В гіршому- безглузді виправдовування зразка «це не ми, це не в нас». І, в найгіршому- «сферичні коні в рожевому вакуумі».

Невже думка про АКТИВНУ ОБОРОНУ- тобто ВІДСІЧ якщо не на державному, то хоча б на регіональному рівні крутиться тільки в моїй голові?
Прикрепления: 5750295.jpg(375Kb) · 7739013.jpg(250Kb) · 0331912.jpg(328Kb)

Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Південь Тернопільщини у визвольній боротьбі. ОУН - УПА.
Сторінка 4 з 4«1234
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz