.
П`ятниця, 14.12.2018, 21:05 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
 • Сторінка 2 з 4
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • »
Модератор форуму: Tolja  
Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Язловець. (Історія.)
Язловець.
ToljaДата: Вівторок, 13.05.2014, 15:08 | Сообщение # 16
Генерал-майор
Группа: Модератори
Сообщений: 356
Награды: 6
Репутация: 3
Статус: Offline
можите щорозказати про різні воєнні знахідки на Бучаччинні що можуть трохи прсвітлити історію подій -
Воєнна археологія дуже цікава річ
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 13.05.2014, 22:45 | Сообщение # 17
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата Tolja ()
я тут Челябінський батальйону не бачу
Аз. Я не бачу залізниці з Теребовлі на Чортків і з Білобожниці на Заліщики, хоч при підготовці до фронтової операції рокадні вітки- не другорядні.
Буки. А це не така цяця, щоб наносити на мапу. В складі 2АК 48 батальйонів. Кожен з них мав назву. А на карту не нанесені навіть полки. Карта малювалася десь далеко від Попової Могили вже ПІСЛЯ ПСВ.
Вєді. Маршові батальйони- настільки ефемерна одиниця(був і щез), що навіть в ДСВ(ВВВ) пан товариш Кривошеев старається не згадувати про поповнення в ході операцій.
Глаголь. В 1953р. під час служби в РА(в Челябінську) мій тато почув розповідь про сумну долю,безглузду загибель Челябінського батальйону. Чи це був маршевий-поповнення, чи перекидалися полк, бригада, дивізія- не забивав собі баки і не забиваю(Два чи і більше років тому мені з такими аргументами доказували, що в наших місцях не було японських рушниць і патронів до них, що я ледве сам не повірив і вже хотів викинути свої екземпляри.)
Добро. Попова Могила сама по собі не значила нічого. Але через ПМ- Свершківці можна дойти до Хмелеви. А там за даними агентури була надзвичайна цінність-невивезений з ґуральні СПИРТ-СИРЕЦЬ. От і пробували прорвати лінію фронту на ділянці дивізії чи полку(Ще й нагорода буде при удачі).На ПМ кулі, осколки,гільзи до цього часу можна просто збирати.

Додано (13.05.2014, 22:45)
---------------------------------------------

Цитата Tolja ()
звідки у вас ця інформація??
З голови. Треба ритися в старих постах, щоб поновити в пам'яті дату події- колись я вже оприлюднював цю інфу.
Підтвердження в друкованих джерелах я не знайшов, спростування чи заперечення, крім амбіційних( в одній з перепалок про ймовірність використання "Арісак" між Тернополем і Хотином під час ПСВ в РІА чи ОКПС високоповажний гуру форуму висловився, що ОКПС був озброєний БЛАСТЕРАМИ).
 
ToljaДата: Вівторок, 13.05.2014, 22:59 | Сообщение # 18
Генерал-майор
Группа: Модератори
Сообщений: 356
Награды: 6
Репутация: 3
Статус: Offline
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Я не бачу залізниці з Теребовлі на Чортків і з Білобожниці на Заліщики, хоч при підготовці до фронтової операції рокадні вітки- не другорядні.В Пиляві знаходив австрійські дистанційні трубки - від 100 і 76 мм австрійських шрапнелів - 

ось фото збільд архіву де авсирійська 100 мм гармата М 14 веде стрілбу по Пиляві - приблизно ділянка фронту - Пишківці - Медведівці - Новоставці

видно на фото як близько гармати були одна біля одної - 

можливо плямки по центру то "шрапнельні хмари"

по гільзах то вони всюди і різні - на одному городі в метрах одна від одної зустрічаються і австрійські - манліхер і російські - мосіна, знайшов навіть одну гільзу - Верндля 1883 р.

а на краю новостовець були вже австрійські війська - в рові знайшов першу російську ударну трубку Філімонова

позиції були дуже близькими між арміями і в багатьох місцях - сягали 100-200 метрів - це по всьому фронту 7 рос арм
Прикрепления: 4667578.jpg(442.0 Kb) · 5218141.jpg(54.8 Kb) · 7635650.jpg(50.3 Kb)
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 13.05.2014, 23:14 | Сообщение # 19
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата Tolja ()
я думав що російські війська наступали по всій лінії фронту - а не окремими напрямами
Звичайно, якщо дивитися з Москви і оперувати корпусами і дивізіями. Від Хотина до Луцька одночасно і рівненькою шеренгою.
А на полковому рівні- від Окопів до Берем'ян було кілька десятків "блошиних укусів"- рот чи ескадронів. Три з них вдалися- Михалків, Синьків, Литяче. Їх зразу ж розширювали, поглиблювали, доводили до батальйонного та полкового рівня. Між Джурином і Стрипою- не знаю, не попадалася інфа.
Якісь полки рвали лінії оборони, заливали кров'я передпілля(територія безпосередньо перед першою лінією окопів чи бойовою охороною) і поле-(територія від БО до останнього рубежа оборони), а сусідні- без втрат переходили і передпілля, і поле і запілля(територія, зайнята резервами, складами, управлінням з'єднань) і писали переможні реляції.
 
ToljaДата: Вівторок, 13.05.2014, 23:41 | Сообщение # 20
Генерал-майор
Группа: Модератори
Сообщений: 356
Награды: 6
Репутация: 3
Статус: Offline
ясно - тепер згадав - найбыльше скупчення військ в бучацькому районі було коло Язлівця - росіяни перекинули туди всі важкі гармати з всієї 7 армії - і сам наступ 7 армії в історіографії відомий як Язловецький наступ - 

ну і другий кулак це в орайоні Переволоки де контратакувала 55 німецька ПД - Гофмана

Тобто на території Бучацького району було два кулаки    - де відбувалися справжні важкі дії - а на інших участках фронту по району - відбувалися так звані "вспомагательні" удари

здається так

Ну Брусиловський прорив більш менш відомий як відбувалися бої в районі 
а події 1914, 1915 - Горлицький - 1917 - відступ - де брати інфу ??

доречі відомий історик по ПСВ - Оськин - у своїй книзі - [url=https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CDEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbookre.org%2Freader%3Ffile%3D600713&ei=nIJyU-ncIcPl4QSPyoHgDg&usg=AFQjCNFAzx1wteixsjyUupoLF3BR86uuGA&sig2=cS2TtYEa-Fqdc83_Rndf1w&bvm=bv.66330100,d.bGE]Галицийская битва Август 1914[/url]  - подає фотографію зруйнованого "Муромцями" Бучача 1916 р 
я вже писав про це фото що було взяте з ВВ   - і кожен подає дати - на свій розсуд - це 1915, 1915,1916р - ще 17 небуло
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 13.05.2014, 23:43 | Сообщение # 21
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата Tolja ()
як близько гармати були одна біля одної
15-20 метрів- цілком нормально для ПСВ
Цитата Tolja ()
можливо плямки по центру то "шрапнельні хмари"
Близькувато для навісного вогню, далекувато для прямої наводки. Та і фото постановочне.
 
ToljaДата: Субота, 24.05.2014, 23:08 | Сообщение # 22
Генерал-майор
Группа: Модератори
Сообщений: 356
Награды: 6
Репутация: 3
Статус: Offline
Ось ще улани і коронація

Титулка

Прикрепления: 5822276.jpg(73.2 Kb) · 0157355.jpg(173.0 Kb) · 0554611.jpg(107.2 Kb)
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 01.06.2014, 18:55 | Сообщение # 23
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Історія досить цікава!
Отже-
«МІСТО ЗАГУБЛЕНЕ В ІСТОРІЇ»
СТАНІСЛАВ КОВАЛЬСЬКИЙ
Глава IX. Короткі роки незалежності
В грудні 1918 року українці встановили контроль над містом і відразу закрили монастирську школу, реквізували всі меблі та запаси і ув'язнили в одному з крил монастиря видатних польських жителів містечка. Кількість ув'язнених досягала біля 100 людей, плюс черниці та 17 студентів, які відмовилися залишити школу.
На 23 травня 1919 року монастир був забитий в'язнями вщент, серед яких були 14 польських ксьондзів та
4 російські ченці.В суботу, перед самоюТрійцею, нізвідки з'явився маленький польський загін, який роззброїв українську охорону і звільнив біля 300 в'язнів. Через якісь причини, цей польський загін
відступив, залишивши лише 25 чоловік для охорони монастиря. Цей взвод був занадто малим, щоб протидіяти більшому українському з'єднанню, яке атакувало їх пізніше. Язловець знову був окупований українцями, які впродовж цілого червня тероризували черниць та міське населення.Під час цієї короткочасної війни монастирський хронікер записав один маленький, але лицарський епізод, який мав місце на околицях та в середині монастиря у Язловці. Цей інцидент стосувався людини, яка пізніше стала польським героєм Другої Світової війни, генерала Станіслава Мачека, який на той час мав звання лейтенанта та керував взводом піхоти. Його героїзм передував подіям його славетних днів у Нормандії, Франції, Бельгії та Голандії більш ніж чверть століття по тому. Польське командування наказало йому взяти Язловець, де монастир із черницями та студентками був оточений українськими військами. Ворожий загін мав численну перевагу і краще озброєння, що виключало прямі дії супроти них з метою порятунку черниць і дівчат. Він вирішив зайняти позицію на пагорбі Кшєжина, з якого відкривався гарний вид на територію монастиря. На цьому місці він вичікував найзручніший момент, щоб зробити вилазку. Потім, як писав хронікер,«6-го липня 1919 сталося диво». Молодий лейтенант під прикриттям ночі зробив швидкий наступ через оточуючі ліси на територію монастиря. Атакуючи з незахищеного боку, він проник у будівлі непомічений українською охороною. Він і його люди забрали п'ять дівчат і дві черниці, і зникли із ними у нічній темряві. Врятована група перейшла разом з охоронним ескортом на безпечніші території на захід від Язловця, якими володіли польські сили. Лейтенант Мачек і його взвод залишався на пагорбі ще 5 днів, стежачи за пересуваннями ворога та час від часу обмніючись пострілами. 11 липня у місто увійшло польське кавалерійське з'єднання, 14 уланський полк, принісши полегшення оточеному монастирю та маленькому але хороброму з'єднанню лейтенанта Мачека. Ця маленька історія стала легендою серед польського населення Язловця, в якій командир загону став героєм, відомий їм лише як хоробрий і лицарський офіцер зі Львова. Рання історія 14 уланського полку та звіт про першу значну битву були збережені одним з молодих солдатів - Антоні Груджінським, який активно приймав участь у атаці на українські сили у Язловці. Цей чоловік зарекомендував себе у Другій Світовій війні як командир 10-ї Броньованої Дивізії на Заході під командуванням зазначеного вище генерала Мачека.


Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 01.06.2014, 19:07
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 01.06.2014, 18:57 | Сообщение # 24
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Романтично!
Якщо абстрагуватися від  реальності.
Після невдачі в Вовчухівській операції 16 лютого-17 квітня УГА  до 5 червня відкотилася до чотирикутника Збруч- Гусятин- Шманьківчики- Тлусте-Заліщики-Дністер.
7 червня почалася Чортківська офензива УГА (удар на Ягольницю).
24 червня Чортківська офензива зупинилася на лінії Золочів-Рогатин.
28 червня армія Галлера почала контрудар на південний схід.
16-17 липня УГА перейшла Збруч.
Що за  «маленький польський загін», який 6 червня геройствує в Язлівці?
З якої радості «загін»залишає взвод з бравим лейтенантом Мачеком на час Чортківської офензиви?
Яке «Польське командування»дає наказ взяти Язловець десь між 7 червня і 10 липня?
Чому замість взяття, захисту чи прикриття монастиря Мачек з взводом любується видом на монастир,
«обмінюючись пострілами»?
Мало того, «українські війська» 6 липня пропускають «атаку» і дозволяють «непомітно» відступити, ще і
вивести 5 дівчат і 2 черниці.
Ще 5 діб «герой» «героїчно розвідує» в жіночому товаристві. 
Коли цілком реальний 31 полк 4 дивізії піхоти, який ще навіть не став 14 уланським, після блукань по хащах
вздовж лівого берега Стрипи(хоча мав завдання перехопити дорогу Язловець-Тлусте) вступає в залишений українцями Язловець, виявляється, що бравий лейтенант і його взвод настільки припали до вподоби монашкам, що вони вже почали вишивати прапор і звернулися до командування з проханням присвоїти почесне звання «Язловецький». От тільки яке відношення має Мачек до 14 полку?
Багінскі- «Військо польське на сході» досить подробно описує події під Язлівцем.

Ніяких навіть натяків провзвод Мачека.
Та і звідки йому взятися?
Кільканадцять жовнірів і невдаха- лейтенант, що відстали від своїх частин під час Чортківської офензиви
і зуміли гарно пояснити причину і наслідки(ще й зі свідками).
Прикрепления: 9332816.jpg(162.9 Kb)


Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 01.06.2014, 19:01
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 01.06.2014, 22:32 | Сообщение # 25
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Багінскі- «Військо польське на сході»
Із сторінок книги з попереднього посту. «Дивізія займала участок на правому березі ріки Стрипи, маючи проти себе українців на укріплених старих позиціях лівого берегу Стрипи. Мости на ріці були знищені. Крім того українці займали укріплені позиції біля Язлівця
......
9 липня 1919р. дивізія отримала наказ.....форсувати Стрипу і зайняти позиції на її лівому березі. Командування дивізії склало такий план- 30 і 31 полки переходять з 10 на 11 липня через Стрипу в
загальному напрямку на Язловець; полк уланів майора Плісовського переправляється о 6-й ранку через Стрипу в її усті до Дністра, щоб вийти на українські тили. План  вдався повністю: вночі з 10 на 11 липня 31 полк частково перейшов на лівий берег Стрипи в с.Скоморохи. Між 9 і 10 ранку полк Плісовського, перейшовши Стрипу у вказаному місці, виходить на тили українські В НАПРЯМКУ НА ШОСЕ ЯЗЛОВЕЦЬ-ТЛУСТЕ(С.ПОПОВЦЕ)
((((По логіці- полк Плісовського мав би, переправившись в околицях Сокільця, по дорозі Берем’яни- Кадубиська, осідлати
на Кадубиськах, Глибокій чи в Попівцях  вказану дорогу. Тоді залишки УГА, якщо б вони були на старих лініях укріплень були б оточені. Якщо б, але їх там не було. Натомість полк бреде чагарниками по лівому берегу Стрипи на Язловець. Але тут логіка інша- куди би  не пішов полк- на схід(Свершківці-Попівці), північний схід(Берем’яни-Глибока чи Кадубиська) чи північ(Берем’яни- Жнибороди-
Дуліби- Новосілка)- він ВСЕ ОДНО йде у вказаному напрямку)))).
Зустрів на своєму шляху 3 батальйони(курені) 1 одну батарею 6-гарматну. Ураганним ударом м-р Плісовський розбив повністю українців, полонив батарею в повному складі ї до тисячі піхоти.
((((Не дивно, що вся його здобич- відступаюча аморфна колона без патронів з батареєю гармат без снарядів між Берем’янами і Свершківцями. Як і бригадна штабна колона в Устечку- втомлені, деморалізовані і голодні. Просто здалися при перших же пострілах- все одно відстрілюватися нічим ))))
.....Після розгрому українців полк м-ра Плісовського перейшов з малими втратами на лівий берег Стрипи, де
зайняв позиції.
((((А де ж він так хоробро воював? І, головне- З КИМ?))))
...15 липня головні сили(28,29,31 п) вирушили через Язловець на Тлусте.
....
15 липня ввечері, після звитяжних боїв дивізія головними силами досягла ріки ДУПИ, маючи передові
загони над Серетом.
((((Поповецьким, Кошилівським, Свершківським, Берем’янським, Глибоцьким, Кадубиським,
Стрипським, Джуринським чи Дупським полк не назвали, краще Язловецьким- красивоі, головне, незрозуміло!
))))
   

Якими силами-трудно сказати, але на полі між Кадубиськами і Слобідкою поляки з'явилися 14 липня, і змушені були по дорозі на Тлусте розгромити ДВІ БРИГАДИ І 10 БАТАРЕЙ.
Як їх ГРОМИЛИ- далі буде!
Прикрепления: 3947960.png(411.2 Kb)


Сообщение отредактировал ГАЛЛ-СКОМОРОХ - Неділя, 01.06.2014, 22:47
 
ladyvlasna66Дата: Вівторок, 13.01.2015, 11:31 | Сообщение # 26
Сержант
Группа: Активні
Сообщений: 35
Награды: 1
Репутация: 1
Статус: Offline
Skany metryk - jazlowiec  

http://gawron.yum.pl/index.php/skany-metryk

Додано (13.01.2015, 11:31)
---------------------------------------------
Бої під Язлівцем 1919 р.
http://www.bitwapodkomarowem.pl/Archiwum/Boj_pod_Jazlowcem_PK_1932.pdf


Сообщение отредактировал ladyvlasna66 - Вівторок, 13.01.2015, 11:32
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 13.01.2015, 19:34 | Сообщение # 27
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
З почином,  ladyvlasna66!

Серйозні речі, особливо для мене!

http://gawron.yum.pl/index.p....owiecka
Indeksy udostępnione są w formie wyszukiwarki nazwisk. Do parafii jazłowieckiej należały: Bazar, Beremiany, Browary, Burakówka, Chmielowa, Ćwitowa, Drohiczówka, Duliby, Jazłowiec, Krzywołuka, Latacz, Nowosiółka, Pauszówka, Połowce, Pomorce, Popowce, Przedmieście, Rzepińce, Słobudka, Świerzkowce, Zaleszczyki Małe, Żnibrody. Lista miejscowości została opracowana wg. ksiąg metrykalnych z lat 1816-1890.

http://gawron.yum.pl/index.p....ernecie
Sygn.: 460
Tytuł: Par. Jazłowiec, dek. Jazłowiec; Księga metrykalna urodzeń 1785-1828, ślubów 1784-867 i zgonów 1784-1844 tylko dla wsi Burakówka*
......
*Burakówka - od r.1905 samodzielna parafia wyodrębniona z par. Jazłowiec; księga przekazana do AGAD z AP - Przemyśl w 1993 r.

Якщо Ви вже акліматизувалися на Ґавроні, то запитання-
Чи є спосіб скачати ці метрики, щоб обробити без ПК?
Чи надибали Ви щось подібне по ГКЦ(метрики 18-19 ст.) по цьому регіону ?

http://www.bitwapodkomarowem.pl/Archiwum/Boj_pod_Jazlowcem_PK_1932.pdf
Хороший, хоч і тенденційний опис!
На жаль, він обривається за день-два до мого села...

Звідки це?
 
ladyvlasna66Дата: Вівторок, 13.01.2015, 22:00 | Сообщение # 28
Сержант
Группа: Активні
Сообщений: 35
Награды: 1
Репутация: 1
Статус: Offline
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
З почином,  ladyvlasna66!
Дякую, давно читаю форум, вирішив і я зробити свій вклад у цій справі
Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Якщо Ви вже акліматизувалися на Ґавроні, то запитання- Чи є спосіб скачати ці метрики, щоб обробити без ПК?
Ви маєте на увазі чи можливо ці скани скачати у форматі JPG? якщо так , то можливо
з цієї сторінки: http://gawron.yum.pl/index.php/ksiegi-metrykalne/78-agad-parafia-jazlowiec-metryki-w-internecie
або із цієї http://gawron.yum.pl/index.php/skany-metryk


Цитата ГАЛЛ-СКОМОРОХ ()
Чи надибали Ви щось подібне по ГКЦ(метрики 18-19 ст.) по цьому регіону ?
Покищо ні, якщо щось появиться в мене нове, появиться воно і на форумі.
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Вівторок, 13.01.2015, 22:27 | Сообщение # 29
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата ladyvlasna66 ()
Ви маєте на увазі чи можливо ці скани скачати у форматі JPG?
В будь-якому, але щоб не по одній сторінці- це ж сотні листів!

Цитата ladyvlasna66 ()
вирішив і я зробити свій вклад у цій справі
Справу роблять серйозні люди(визбирують папірчики, витягують з архівів малозрозумілі документи, компонують книжки з присвятою меценатам).
Тут кілька індивідів, з яких інформація ПРЕ. І вони раді, коли хтось її застосує(з посиланням на сайт і автора, а не "інформація з мережі інтенрет").
Долучайтеся!
 
ГАЛЛ-СКОМОРОХДата: Неділя, 01.02.2015, 18:46 | Сообщение # 30
Генерал-полковник
Группа: Активні
Сообщений: 1170
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата ladyvlasna66 ()
Skany metryk - jazlowiec
 Дякую за подарунок!(... ..  .. ... ......!!!)

Рішаю питання- коли окатоличилася та частина моїх предків, потомки якої навіть за родину нас не рахують?
Побічно- коли появилися в селі взагалі.
 
Дату появи вже відсунув на 100 років - в середину 18 ст.(вважалося- десь після 1860).
На початку 20ст. вже було досить густенько, але вивести на якесь родичання з нами не виходить- про третину взагалі ніхто не знає.

Зрештою- пост не про це.

Про превелебних метрів- ксьонзів, які вели метрики.
Ну, почерк типу"п'яний на возі, ручкою, вкраденою на пошті, вночі на дорозі з Солоного до Ниркова"- вже акліматизуюся.
Зразок запису- "року божого(не вказано) місяця божого(незрозуміло) числа божого(виправлено до неможливості прочитати) канонік язловецького деканату(ім'ярек величезними буквами, коли висвячений- чітко) охрестив дитину чоловічої статі(Ім'я і прізвище). Хресні- маруська смичиха(це наприклад- з збереженням транскрипції) і Лаврентіус з вілли Дуліби. Батьків не вказано, село-теж.
Забуваєть все, що можна(вірніше НЕБАЖАНО- метрика як-не як) забути.

А от на такі художества час є"


Якого це року?
Яка парафія?
Прикрепления: 3180068.jpg(264.5 Kb)
 
Форум » Все про село » Історико-краєзнавчі факти і знахідки форумчан. » Язловець. (Історія.)
 • Сторінка 2 з 4
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • »
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх


Copyright studio FabWeb © 2011 - 2018 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz