.
Вівторок, 26.09.2017, 14:48 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
Підзамочок замок
Підзамочок вул. Тернопільська
Підзамочок біля Стрипи
Підзамочок замок
Стрипа
Підзамочок замок взимку
Підзамочок старий
ФОРУМ
[ Головна ] [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Все про село » Село і люди » Сільський водогін (вірішуємо питання водопостачання)
Сільський водогін
кивиДата: Понеділок, 16.07.2012, 11:40 | Сообщение # 1
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Награды: 7
Статус: Offline
Давайте подискутуємо про водогін

Додано (16.07.2012, 11:18)
---------------------------------------------
Цікава і актуальна тема в селі-це водопостачання. Але спочатку трохи історії. Село в ті далекі післявоєнні роки було зовсім не так забудоване як сьогодні. В кожного господаря була своя криниця, а то і одна на двох господарів. Коли почалась забудівля вулиць ,будинки почали будуватись на городах господарів,діленням їхніх городів, для прикладу вул Замкова,від церкви до фігури по стороні де знаходиться дитячий садок було лише 3 хати. а саме хата Пижів, хата Констанкевичів і хата Сембрата Андрія, яка збереглась до наших днів, а також з іншого боку було також 3 хати, це хата Сембратів, і Клапачів які збереглись, а також на місці хати Михайлюків жили Махаї. До 1970 року в Підзамочку небуло водогону.В дитсадок, а також колишньому голові колгоспу "Росія" Качан М.П. воду підвозили в молочних бідонах, так як колодязя в дворі не було.Ставши Героєм соцпраці а колгосп передовик , голова вирішив для потреби дитячого садка і побудувати водогін. Воду вирішили не шукати ,а взяти саме в замку, де вона била ,саме в ставочок під липами. Поставивши башню ,зробивши розводку труб водою користувались жителі , які живуть в окрузі , тобто частина вулиці Замкової,і вулиці яка знаходиться навпроти школи. Згодом люди почали проводити самотужки сусід від сусіда, води хватало всім, влітку випадали осадки, небуло такої спеки, і ніхто не заперечував .Багато хто відмовився від криниць, хто засипав, як це зроблено біля церкви, де сьогодні стоїть Матір Божа . Згодом провели на нові вулиці, біля насосної зробили ще одну врізку труби , для того ,щоб більша кількість води потрапляло в насос. Хочу завважити що вода до насоса потрапляє самотьоком! Насос працює тільки на наповнення води в башю. Займався цим питанням вуйко Ізидор. В ті часи за воду оплату не брали і всі ремонтні роботи , якщо виникали виконував колгосп.
Міняються часи, міняються люди ,а також їхні потреби .

Додано (16.07.2012, 11:40)
З роспадом імперії почали і розпадатись колгоспи, а також інфраструктура. Обслуговувати водопостачання сільрада на себе невзяла, або не дали, це питання невідоме, але відомо ,що за це взявся оформивши підприємництво М.Пеньонжик. Почали брати оплату за постачання води. Ну воно і зрозуміло. Якщо ніхто не візьметься -значить пропаде що було на службі сельчан. З тих пір немало води протекло по трубах, а значить з часом все потребує реконструкції. А тут зразу виникають питання і не одне, і саме ці питання потрібно вирішувати на зборах селян, або вирішує ці питання людина яка цим займається.
Я нехочу звинувачувати у всіх проблемах одного , але всетаки їх потрібно вирішувати.
Приклад №1 . Постачання питною водою підприємства пана Гадз!. Скільки кубів води використовує підпиємство за добу. Чи неможна Гадзу пробити скважину ( заможня підприємство), або на крайній випадок робити водозабір в ставку. Адже ставки були зроблені саме для цих потреб. І на березі ставка стояла насосна будка, і вода подавалась в коровники саме з ставка.Провели також воду в пекарню, що знаходиться на колишній австостанції, провели воду хаткам, греблі. Воно зрозуміло ,що вода потрібна всім, але вибачайте, на даний час її немає ніхто-невистачає. Так може пан підприємець , якщо взявся за цю справу проведе ревізію, поставить допоміжну башню, пробє накінець скважину. І тоді вода в ставочку біля річки наповниться водою.
Що скажете?

кто проповедь прочесть желает людям -тот спать не должен слаще чем они

Сообщение отредактировал киви - Понеділок, 16.07.2012, 11:20

AdminДата: Четвер, 19.07.2012, 22:26 | Сообщение # 2
Генерал-майор
Награды: 6
Дякуємо киви за цікаву і змістовну розповідь!

Your success depends on you! ​

кивиДата: Понеділок, 24.12.2012, 14:36 | Сообщение # 3
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
Що з водогоном??? Помінявся "господар" і люди почали жалітись! Міняйте поки не пізно! А то влітку буде капець. Або копайте криниці. І ще може відомо про склад грунту до 20 метрової глибини.Чи багато камяних перешкод при копанні криниці. Може хто копав знає? Буду вдячний за інформацію

AdminДата: Понеділок, 24.12.2012, 18:01 | Сообщение # 4
Генерал-майор
Награды: 6
Наскільки я чув - згорів насос, та сільський голова над цим працює.
Криниці міліють також. Це проблема не тільки нашого села...

P.S. Як повідомив сільський голова насос зремонтували, півгодини тому пустили воду.

Your success depends on you! ​

Сообщение отредактировал Admin - Понеділок, 24.12.2012, 18:05

кивиДата: Четвер, 14.04.2016, 06:54 | Сообщение # 5
"Cпецкор із зони АТО"
Генерал-лейтенант
(Admin)
згорів насос, та сільський голова над цим працює.

В мене дещо інша інформація. А саме "господар" подався на заробітки а насосом править його 11 річний(можливо з віком сина я помиляюсь). Як так може бути? в мене взагалі в голові не укладується. Насос можливо згорів від неправильної експлуатації. В любому випадку голові сільради є над чим попрацювати.
(Admin)
Це проблема не тільки нашого села...

Ну спасіння втопаючих справа рук самих втопаючих.
І самий цікавий момент підняття оплати в 2 рази??? Чим це обосновано, розрахунки, витрати і таке інше.
Тому що з минулого року як я пригадую на ремонт труби збирали зі всіх користувачів. Як на мене повинно бути чітке розподілення прибутку і видатку, обоснований тариф. А не взято із стелі. А самий кращий вихід -ЛІЧИЛЬНИК і прорахований тариф!
(Admin)
Криниці міліють також.

Але вихід повинен бути. Не бігати до Стрипи за відром води.

Додано (01.02.2013, 16:46)

Quote (Admin)
Криниці міліють також
Як кажуть експерти, до 2020 року вода в світі буде продаватись , як сьогодні бензин на водозаправочних станціях, і ціна буде доволі таки немала. Причина? Та досить проста причина. Люди старшого віку не дадуть збрехати той факт .що років з 30 тому в сільській місцевості приходилось на одну криницю від 4 обійсть і більше,вода використовувалась в приготуванні їжі, напоїти худобу і прання раз в тиждень, це так в середньому, а тому і використання питьєвої води було значно нижчі. Що діється на сьогоднішній день? Перечисляти не буду, тому ,що кожен знає як тратиться вода, тим більше там де є водогін. І людина недає собі відповідальності перед матінкою-природою в раціональному використанні. Тому матінка примусить НАС задуматись про те ,що ми "доброго" робимо для неї!.
 Для прикладу скажу ,що Підзамочок має доволі таки чималі водяні ресурси, а є місцевості, де воду беруть з річки, очищають і подають у водопостачання. Вам коли небудь приходилось споживати таку воду? Недоведи Господь.

Додано (14.04.2016, 06:54)
Від остатнього повідомлення пройшло більше трьох років. Що змінилося в плані водопостачання? Цього року з початком весни ,почались роботи по реконструкції водопостачання. Особливу подяку хочу висловити сільському голові Лепаку Івану Івановичу, також працівникам сільради ,депутатам, і всім хто приложив немало зусиль і праці для  проведення реконструкції водопостачання в Підзамочку. Труба проложена, опресовка зроблена ,вода подається до споживачів.

Форум » Все про село » Село і люди » Сільський водогін (вірішуємо питання водопостачання)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Каталог веб ресурсів Тернопільщини село Тростянець Cело Мшанець, що на Теребовлянщині Каталог веб ресурсів Тернопільщини Проверка тиц Счетчик PR-CY.Rank

Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією адміністрації сайту. Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.
Будь-яке використанні матеріалів із сайту "Підзамочок - мій рідний край!" тільки при наявності посилання на pidzamochok.at.ua.
Стрілка синя
 вверх

Copyright studio FabWeb © 2011 - 2017 --UCOZ-- | Зробити безкоштовний сайт з uCoz